Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Beutalót "nyertem" a szájsebés...

Beutalót "nyertem" a szájsebésetre. Rettegek tőle nagyon, már a második beutalómat irattam meg, mert nem mertem elmenni. Voltatok már szájsebészeten? Mi történt veletek? Élménybeszámolókat kérek. Mennyire fájt?

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon :)
2013. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak nem a bölcsifog?
2013. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az orvost, mit hogyan csinálnak, talán

akkor kevésébé fogsz félni

2013. nov. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Míg érzéstelenítve van, addig nem érzel semmit
2013. nov. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rágófog, nem bölcsesség.
2013. nov. 27. 05:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Annyira szétrohadt?
2013. nov. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Letört a fele.
2013. nov. 27. 08:11
 8/9 hankaapuja válasza:

Hello!

Múlthét szerdán húztak egy 5-ös őrlő fogamat. Kaptam három injekciót, kettőt kívülről, egyet a szájpadlásomba. Egyik se fájt, de még nem is volt kellemetlen. A szájpadlásomnál szólt a doktornő, hogy ez kicsit kellemetlen lesz. Nem volt kellemetlen az sem.

Kb. 20 percet üldögéltem odakint, mire újra beszólítottak. (A várakozás közben egyszer nyílt az ajtó, a frász jött rám). Kihúzta, nem éreztem semmit. Fél óráig kellett szorítanom a nyomókötést, aztán kiköptem. 2-3 óra múlva kezdett feloldani az érzéstelenítő, és kezdett fájni. Egy Algoflex Forte-t bevettem és aztán ennyi.

Ma voltam újra a bölcsességfogammal. Beékelődött a 7-es fog és az állkapocscsont közé. El volt törve a gyökere. 4 szurit is kaptam (szintén nem volt még kellemetlen sem). Kint nyugodtan próbáltam ülni, hogy ne dolgozza ki a szervezetem az anyagot. Másfél órán át vésték, kalapálták, feszegették. Semmi fájdalom. Hozzáteszem, csontot véstek, hogy ki tudják szedni a fogat (darabokban). Volt némi kellemetlen pillanat, amikor felszisszentem. Összevarrták. Még csontképző anyagot is beraktak a varrás előtt (minikockacukorlöttybemártva). Most itt fekszem és jegelem (fagyasztott borsóval, két napig) a fejem, hogy ne dagadjon duplájára, és csak azt tudom mondani, hogy hagyj fel a félelemmel. Indulj a fogorvoshoz, ki fogod bírni! Tényleg! Ha ezt a törött rosszaságot kihúzták, a jövőre nézve is szerintem fontos, hogy ne veszítsd el a fogadat a rohadt fájdalom miatt. Járj félévente ellenőrzésre. Most azelőtt bevettem az Algoflex Fortét, hogy elkezdett volna fájni. Fontos, hogy 6 óránként vehetsz be egyet. De olvasd el a kezelési útmutatót. Nekem bevált. Krisztián

2013. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hankaapuja válasza:
Bocsánat...jav...rohadt félelem és némi kellemetlenség miatt...
2013. nov. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!