Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek végleges híd...

Moncsibaba85 kérdése:

Mit tegyek végleges híd felragasztás után fáj a fogam?

Figyelt kérdés

Hát, ez egy bonyolult történet. Több évvel ezelőtt kisgyerekkoromban a bal alsó 1-es fogamat nyomás érte, de akkor csak letört belőle egy darab. Aztán 2006 tavaszán rettenetesen fájt a fogam, elmentem fogorvoshoz és kiderült, hogy be van gyulladva az idegek, gennyes is volt. A nyomás miatt a gyökércsatorna teljesen eldeformálódott, így nem sikerült rendesen kitisztítani. Ennek most a nyáron derült ki az eredménye. A gyulladás nem szűnt meg, hanem lefelé terjedt tovább. Begyulladt a csonthártya, a fog gyökere pedig teljesen elrohadt. Így ki kellett húzni. Ezután el kezdtem csináltatni a 3 tagú hidat. Miután lecsiszolták a két fogamat nagyon érzékenyek voltak, és amikor feltették a hidat ideiglenes ragasztással 4 napig fájtak a fogaim, aztán hirtelen megszűnt. Mivel nem akartam, hogy úgy ragasszák fel véglegesen a hidat, hogy valami baj lenne a fogammal, így kértem egy panoráma röntgent. A doktornő megnézte és megállapította, hogy semmi baj sincs a fogammal. Ezért végleg felragasztották a hidat. Aznap egy kicsit érzékeny volt, de ezt annak tudtam be, hogy megbolygatták. Viszont másnap óta (vagyis 3 napja) zsibbadás szerűen fáj a fogam, sőt az állcsúcsom is érzékeny a nyomásra. Most nem tudom, hogy mit tegyek, hiszen elvileg nincs semmi baja a fogamnak és a hidat is végleg felragasztották. Nincs újabb 60 ezer vagy még több forintom erre. Félek, hogy szerintem a csonthártya gyulladás továbbterjedt, mivel semmit nem kaptam rá. Gondoltam már antibiotikumra, de nem szedhetek semmi ilyesmit, mivel szoptatok. Kérlek adjatok tanácsot, mit tegyek. Örülnék egy szakmai tanácsnak is.

Előre is köszönöm!


2013. dec. 6. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Az orvostudakozó.hu-n szakmai tanácsot is tudnak adni. Egy próbát megér.
2013. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!