Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Húzassam ki a még megmaradt...

Húzassam ki a még megmaradt fogaimat és legyen a felső fogsorom kivehető 23 évesen?

Figyelt kérdés

Sajnos alapjáraton borzalmas fogakat örököltem az egész családtól.Hiába mossuk rendesen, és igaz rajtam és aámon kívül, mindenki fél évente jár fogorvoshoz, kivétel nékül az összes családtagomnak 30-35 éves korára a felső fogsor teljes korona.

Engem picivel hamarabb elért a vég.Amiben két dolog játszott közre.

1., Olyan hentes volt az iskola fogászunk hogy a falum beliek közül kevés olyan van aki nem retteg a fogorvostól, és max akkor mennek el ha már triplájára dagadt a fejük.Hát én is ilyen vagyok.

Másrészt nekem két terhességem amiből a másodikat ki sem tudtam hordani mert elvetéltem eltüntették a fogsoromat.

Egyszerűen volt olyan hogy a puha kenyérbe beleharaptam és elporladt a fogam.

A második terhesség alkalmával csúnyán megfogyatkozott a felső fogsorom elhatároztam hogy megcsináltatom.Elmentem a fogászatra érdeklődni a lehetőségekről, árakról.

Elmondta a doktornő hogy a rágófogaim gyökerei már használhatatlanok, így azokat mind el kell távolítani oda részleges kivehető protézist rak, de a 6 frontfogamra rezekcióval és műcsonkkal tud koronát tenni.Mindezt 220000Ft-ért

Én már akkor mondtam neki hogy erre nem igazán van pénzem, nem-e lehetne teljes kivehető ami csak 80 ezer.

Azonnal lebeszélt róla, mondván hogy nem fogom majd érezni az ízeket és teljesen elfog deformálódni az arcom, mert hogy az ínyem elsorvad és ezáltal leszek teljesen más.

Így hát belementem a 6 korona+ részleges megoldásba, miután a testvérem megígérte hogy a felét kifizeti, a másik felének az összegyűjtésével pedig egész jól haladtunk.

El is kezdte a kezeléseket a doktornő, kihúzott 4 fogamat, kettőt gyökér kezelt teljesen, egyet még az első körben elkezdett amibe gyógyszeres vatta került még csak.

Aztán mintha elátkoztak volna össze omlott minden.A testvérem közölte hogy nem adja oda a pénzt, mert inkább biciklit vesz.Apám vállalkozása tönkrement ahol a férjem is dolgozott, azóta is csak alkalmi munkája van a férjemnek abból élünk.Kijött egy horrorisztikus villanyszámla amire ráment a fogamra félretett pénz.

Így az utolsó gyökérkezelésről úgy jöttem el hggy mondtam a doktornőnek hogy ne is adjon új időpontot, majd ha rendeződtek a soraink jelentkezek.

Ennek már több mint egy éve. Azóta természetesen a fogaim állapota tovább romlott.

Most épp úgy be van gyulladva valamelyik fogam hogy egy hete be van dagadva a fejem.Nem fáj egyik se így fogalmam sincs hogy egy olyan fogam ami amúgy is halálra lett ítélve, vagy egy menthetőnek ítélt ment galyra.

Félek elmenni fogászatra addig amíg nincs a kezembe a fog ára, de 220 ezret életem végig nem fogok tudni össze szedni.

Tényleg ezzel jár a kivehető?Nem fogom érezni az ízeket?Megváltozik az egész arcom?

Milyen az egyáltalán?Tényleg éjszakára pohárba kell tartani, mint a filmekbe látni?

Vagy moshatom akár a helyén is.


2013. dec. 13. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Képet tudsz küldeni róla?
2013. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem fogod érezni az ízeket. Több ismerősöm is van aki protézises és érzik az ízeket.

Az arcod fog változni, de ha ügyes a fogtechnikusod és a fogorvosod, akkor nem sokat (ahhoz képest, hogy a fogvesztések előtt milyen volt) Persze a fog nélküli állapotodhoz képest sokat.

Rajtad kívül mások is vannak, akik fiatalon teljes protézisesek.

Az egyik ismerősömnek 25 éves korára kellett kihúzatnia az összes fogát felülről. Tini korában fogszabályzásra hordták és az addig jó fogai rohamosan elkezdtek tönkremenni. (pedig egy vagyont hagytak a fogszabályzós orvosnál)

A fogorvosoknál mostanában nagy divat a műcsonkos korona. Tavasszal csináltatta így egy ismerősünk a fogait így, jó sokat fizetett érte, de volt olyan "foga" ami 2 hónapot sem tartott ki.

A műfogsort sem veszi ki mindenki minden éjszakára.

2013. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!Sajnálom, hogy ennyi baj van a fogaiddal. Nekem is elég gyakran volt részem mindenféle kezelésben. Nekem hidam van. Rettenetesen drága volt, sokkal több mint 220ezer. De nagynehezen én is évek alatt spóroltam rá össze a pénzt és nagyon megérte. Azelőtt nekem is kivehető pótlásom volt. Az én arcomnak nem lett semmi baja, nem fog változni a tiéd sem. Ízeket ugyanúgy fogod érezni. Nem feltétlen kell pohárba tartani, de alácsúszhatnak ételmaradékok, ezért mindenféleképp ki kell venni amikor tisztítod és ugyanolyan alaposan meg kell mosni mint a többit.

Szerintem ha most nincs rá pénzed a hídra, mindenféleképp csináltasd meg a kivehetőt. Kellemetlenebb mint a híd, az biztos, de valami legyen a fogad helyén. Aztán meg ha lesz rá pénzed, amit nagyon remélek, akkor bármikor megtudod csináltatni hídban.

Sok szerencsét az egészhez. Nehéz helyzet.

2013. dec. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat.

Sajnos a családomból kiindulva nincs más lehetőségem.

Anyunak korona van, de rendszeresen be van alatta gyulladva a foga.A kivehetővel legalább egy életre nem lenne bajom a fogaimmal.

Nagyanyám, aki tehetős próbálkozott a műcsonkos híddal, azzal amelyik nem a gyökérbe hanem a gyökér helyére teszik a csonkot. 4 szer csinálták neki újra, mert nem bírta az ínye, végül maradt neki a kivehető.


Arra tudna nekem válaszolni valaki hogy mennyi ideig kell abszolút fogak nélkül lennem?Azért kérdezem, mert én iskolába járok, januárba az egyikbe nagy vizsgázok. Így se szívesen megyek emberek közé, pedig még valamennyi fog van a számba, de úgy hogy abszolút nincs felül fogam, csak ha nagyon muszáj.Sok idő míg az utolsó húzás után megvan a fogsor?Érdemesebb már akkor nyárra hagynom a dolgot?

2013. dec. 15. 11:58
 5/9 anonim ***** válasza:
általában 1-2 hét mire elkészül, de van aki 1-2 napra is vállalja, fogtechnikus és fogorvos függő a dolog. Esetleg addig lehet kérni ideiglenest is, de az plusz költség. Nekem konkrétan 9 nap volt.
2013. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem legkésőbb 3 hét mire megcsinálják, fogorvostól függ, de lehet kérni ideiglenes pótlást is, az sem ingyenes sajna.
2013. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hiszem akkor már kihúzom a nyárig. Gyűjtögetek...
2013. dec. 17. 09:35
 8/9 apababa ***** válasza:
Én úgy tudom meg kell várni amig az utolsó húzás után begyógyul az iny teljesen hogy a mintát le tudja venni. Mert ha nem a végleges gyógyultságnál veszi le akkor vagy lóg vagy nyom. Utána már tényleg a technikuson múlik. Te tudod hogy milyen gyorsan gyógyulsz igy kalkulálhatsz.
2013. dec. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia,érdeklödnèk az összes fogadat kihúzattad, én is most kiakarom huzatnin az összeset. Mennyi idő alatt kaptál protézist? Esetleg ideiglenes amig a véglegest nem kaptad még? Könnyen megszoktad vagy milyen?
2018. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!