Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit fog velem tenni a fogorvos...

Mit fog velem tenni a fogorvos, ha kitört a fogam és nem látszik belőle semmi?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyobb lyuk a fogam, véletlenül ráharaptam egy megy magra és totálisan kitört a fogam, olyan, mintha nem is lenne ott fog, de a gyökere még az ínyemben van, mi lesz most?

Az egyik rágófogról van szó, kijött belőle a tömés, és odament a megy mag és szétfeszítette és kitörte tőből.


Meg lehet menteni vagy ennek kampec, de ha vége akkor hogy fogja kihúzni vagy mi lesz most?


2013. dec. 16. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki fogja szedni a gyökeret.
2013. dec. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem lehet megmenteni valahogy?


Tömésből felépíteni vagy valahogy?


Mert nekem már arról az oldalról húztak ki fogamat és beletört a gyökere és beszakadt a szájüregem.

2013. dec. 16. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha íny alá tört, nem lehet megmenteni.
2013. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha meg lehet menteni gyökérfogóval kihúzza. Ha kibírja. Ha nincs begyulladva ez a procedúra egyáltalán nem fáj. Elérzéstelenít és már kint is van. Nekem pont ma volt ilyen. Fél perc alatt kikapta. Ha viszont nagyon betört és meg kell nyitni akkor az már szájsebészet. Arról nem tudok sokat nyilatkozni, mivel nekem még nem volt részem benne. De nagyjából ott is ugyanaz. Csak ott megnyitják az ínyed és kiszedik. Itt is kapsz helyi érzéstelenítést. Jobbulást!
2013. dec. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Semmi nem látszódik belőle, olyan mintha nem lenne ott fogam.


De nem fáj egyáltalán.

2013. dec. 18. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:
durva, majd utólagos beszámolót kérünk.
2013. dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Manapság már ínyszél alá tört fogat is fel lehet építeni tehát ne esztékába menjél vele mert ott tuti kihúzzák inkább magán orvoshoz mert az tényleg menteni is akar nem pedig csak letudni a munka időt lehető legkevesebb munkával. Lehet hogy lehet rá építeni ,de ezt nem tudom megmondani.Nekem is volt egy ilyen fogam és tudott rá építeni :)
2013. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!