Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy elég nagy gennyzacskó...

Egy elég nagy gennyzacskó alakult ki az egyik fogam felett, az ínyemen. Kiszúrhatom?

Figyelt kérdés

Ha magamnak kiszúrom, steril körülmények között, majd hosszabb ideig fertőtlenített vattát tartok ott, akkor történhet baj? Meggyógyulhat így?

Tudom, hogy az ilyesmivel fogorvoshoz kell menni és egy ilyen kísérlet felelőtlenség, de most nincs erre pénzünk.


2013. dec. 19. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül felelőtlenség. Kiszúrhatod, csak vegyél valamilyen szájvizet, ami chlorhexidin tartalmú (pl. Corsodyl). A művelet előtt és után egy darabig ezzel öblögess, fogmosás után is. Kihúzhatod így ameddig fogorvoshoz nem jutsz.
2013. dec. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
A fisztula azért alakul ki, mert gyulladt a fog pulpája, tehát azzal nem oldod meg a problémát, ha kiszúrod a fisztulát, legfeljebb ideiglenes enyhülést hoz. Egyébként van olyan fisztula, amely magától kipukkad időnként, Akár évekig el lehet vegetálni egy ilyen foggal, de gócként működik a szervezetben, amely mindenféle bajt okozhat. Mindenképpen gyökérkezeltetni kell a fogat, vagy kihúzatni. Hogyhogy nincs rá pénzetek? Ha nem maszekhoz mész, akkor ingyenes a kezelés. Vagy nincs TB-d?
2013. dec. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

SZTK-ba (fogorvoshoz) nem tudsz elmenni?

Én nem merném piszkálni

2013. dec. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami gyulladás van ott, jobb volna

ha a doki felírna antibiotikumot

Dehát te tudod

2013. dec. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, segítséget!


Így van, sajnos jelenleg nincs Tb-m és ráadásul nagyon sok kár ért minket, vagyis pénzünk sincs arra, hogy folyamatosan járjak egy maszekhoz.


Attól félek, ha nem talál utat a genny, akkor szétterjed a szervezetemben, s mindenképp jobb lenne, ha kivágnám, fertőtleníteném, s kezelném valamivel, szednék antibiotikumot.


Milyen antibiotikum kell ilyenkor szerintetek?

2013. dec. 20. 10:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Antibiotikumot nem kapsz vény nélkül, orvoshoz kell menned hogy felírják. Egyébként Augmentin Duo (Aktil Duo), vagy Dalacin a leggyakrabban választott szer ilyenkor.

De én mindenképp kitisztítanám, fertőtleníteném a helyedben amíg orvoshoz nem jutok.

2013. dec. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon lakom, itt kapok vény nélkül is antibiotikumot.
2013. dec. 20. 13:00
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Az Augmentin duo-nak amoxicillin-klavulánsav, a Dalacinnak pedig Klindamicin a hatóanyaga, nem tudom arrafelé milyen néven vannak forgalomban, az a biztos ha a hatóanyagokat tudod és így tanácsot kérsz a patikában, hogy melyik van vagy hogy ők mit javasolnak a problémádra.
2013. dec. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum megszüntetheti a gyulladást, de annak okát nem. Tehát amikor elmúlik a hatása, vissza fog jönni a gyulladás. A foggyökér feletti gyulladást az szokta okozni, hogy a fog pulpája elhal, tehát gyakorlatilag egy holt dolog van a szádban, amely a gyökércsúcson keresztül fertőz.

Nekem több évig volt egy ilyen fogam, alig fájt, ezért nem mentem vele orvoshoz. Néha megnőtt a fisztula, és kipukkadt. Mikor aztán meglátta egy fogorvos, nagyon mérges volt, és azt mondta, ezt már nem lehet kezelni, és kihúzta. A fisztula helye azóta is ott van az ínyemen egy dumó formájában.

Ez már vagy 20 évvel ezelőtt volt, most már biztos ki tudnák kezelni. Mihelyst lesz rá pénzed, feltétlenül menj vele orvoshoz. Egy gyökérkezelés hosszú és drága dolog külföldön, jobban járnál, ha itthon kiváltanád a tb-t.

2013. dec. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
pár nap alatt ki lehet pukkasztani nyomásra, kiürül és a pukli is felszívódik. nem feltétlen kell hozzá fogorvoshoz szaladni, ott csak megkínoznak.
2014. febr. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!