Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes kihúzatni a rossz...

Érdemes kihúzatni a rossz fogakat, ha nem fájnak?

Figyelt kérdés

Sok rossz fogam van, hátul 5-6 az ínnyel egy szintre van törve, de a többinek is hiányzik a fele-háromnegyede, elől van pár lyuk és 2 fogam elszürkült gondolom azok elhaltak.

Azon kívül hogy néha az éles részek megvágják a nyelvem semmi baj nincs velük, nem fájnak és nem is érzékenyek. Van olyan ok ami miatt érdemes lehet piszkálni őket? 19/L


2014. jan. 9. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Így van. Először is belerohadnak teljesen az ínyedbe és büdös a szád.

Másodszor , ami még fontosabb: ez előbb-utóbb gócot képez a szervezetbe.Szövődményként elég komoly betegségek jelentkezhetnek. Az egyszerűbbek a hajhullás és a pattanásos bőr.

Már komolyabb az ízületi gyulladás.

Súlyosabb pedig a szívbelhártya gyulladás illetve vese gyulladás, de a baktériumok a gócból bejuthatnak az agyba is.

Az én szomszéd fiúm is két évvel ezelőtt karácsonykor nyaralt az intenzívosztályon szívbelhártya gyulladás miatt pár hetet.Ott és akkor elég hamar átértékelődött benn sok minden. Gyakorlatilag az első nap után.

Utána mint a kis angyal ment a fogászhoz, mert hogy neki is ez állt a háttérben.


De egyébként meg saját magadért is tedd meg, legyél erre is igényes. Előbb -utóbb valaki beszól, hogy büdös szád,

vagy lehet hogy a hátad mögött már most is összesúgnak.

Te nem érzed a saját szájszagodat, de más igen.


Ne adja az Isten, hogy egyszer intubálni kelljen téged altatáshoz. Szegény doktort nagyon fogom sajnálni..,amit az érezni fog miközben matat a szádban, hogy betegye a tubust.

2014. jan. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy hanyagolhattad el 19 évesen ennyire a fogaid?
2014. jan. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Most lehet, hogy nem fáj, de sose tudhatod. Nekem 8 évesen mondták, hogy lyukas a fogam, de mivel én nem tapasztaltam semmi rosszat, nem foglalkoztam vele, majd 17 évesen egyszer csak úgy elkezdett fájni, hogy üvölteni tudtam volna. Az orvos szerint már hatalmas lyuk volt benne, csak ennyi idő kellett, hogy elérje az idegeket és fájjon. Én azt mondom, ha lyukas a fogad, inkább csináltasd meg azonnal, mint várj vele, mert csak romlani fog, és lehet, hogy már tényleg csak kihúzni lehet majd. Ha szürkének látszik, az meg azért lehet, mert belül van rajta a lyuk, nem a külsején. Az éles részek meg szintén nem jók. Nekem a bölcsesség fogam volt olyan lyukas, mintha kivájtak volna belőle egy darabot, és az alján olyan hegyes rész volt, hogy enni nem tudtam, mert minden rágásnál annyira szúrta az ínyemet. Aztán emiatt sokszor be is gyulladt. A másik, hogy ha megcsináltatod, még szebbek is lesznek, mint lyukasan, törötten. Sőt, az a fogam, amivel 9 évig vártam, annyira tönkrement, hogy hiába tömték, gyökérkezelték, a mai napig érzékeny, és gyakran elkezd fájni csak úgy, vagy ha a másik fogam fáj, akkor a fájdalom kihat arra is. Szóval én azt ajánlom, ha nem is fáj, rakasd őket rendbe, talán még nem késő.
2014. jan. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj el sürgősen fogorvoshoz! Apró dolognak tűnhet, de kihat az egész szervezetedre, minél tovább halogatod, annál nagyobb lesz a kár!
2014. jan. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kötelező! Nem lennék a barátod, ha ilyen hanyag vagy.
2014. jan. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!