Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Porcelán fogsorral miket...

Noi333 kérdése:

Porcelán fogsorral miket lehet enni, harapni?

Figyelt kérdés
sajnos felül nagyon hiányosak a fogaim így most 12db-ból álló porcelán híd készül számomra. arra vagyok kiváncsi, hogy azzal mennyire lehet pl almába harapni? mert gondolom nagyon kell rá vigyázni. mire kell figyelni az evésben? Jó gondolom csontra ne harapjak rá ez logikus. de mogyorót meg ilyen keményebb ételeket lehet vele enni? mik a tapasztalatok? köszönöm.

2014. jan. 24. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs, de ajánlom, hogy majd a fogorvosodat kérdezd meg!
2014. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak porcelán lesz vagy porcelán leplezésű fémkoronák? Nekem ez az utóbbi hagyományos van már 15 éve, és még jó hogy eszek vele mindent. Mandulát is, répát is. Elég strapabíró. Üveget mondjuk nem szoktam kinyitni vele, de ami ehető, azt rágom.
2014. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen nekem is olyan lesz mint neked! porcelán bevonatú fémkorona.:) szuper szóval lehet mindent enni örülök. mert sajnos enyémek már hiányosak voltak és mogyoróféléket régóta nem tudok enni. 23 évesen alig volt fogam felül. alul még jók. neked is sok porcelánfogad van amúgy?
2014. jan. 24. 23:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem felül van 9 db.
2014. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
oks :) nekem 12 lesz... köszönöm a választ!
2014. jan. 25. 23:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem felül van 10,szintén a porcelán boritású fém.alul pedig sok gyökérkezelt tömött fog.

Tudok velük mindent enni,mogyorót is (előtte nem ettem kb 5 évig,mert letört tőle a fogam,fájt,vérzett.stb,de még almába se mertem harapni).

Üveget én sem bontok :)

2014. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Huu kb ugyanilyenek az én fogaim is! :-) katasztrofa. Én sem eszem se mogyoroféléket sem semi keményet de mostmár alig várom a fogakat meg is ünneplem egy nagy evéssel :-D most pénteken teszik fel de egyelőre még csak ideiglenesen. Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 29. 01:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Nehogy egyből elkedj vele mogyorót rágni,főleg ne az ideiglenessel.

Ideiglenessel csak óvatosan,ha végleges lesz,azzal is egy ideig,az ínyed miatt,mert azt bántani fogja,nekem kb 1 hónap kellett mire rágyógyult.Addig csak nem túl rágósakat ettem,kis darabkákat,mert az íny nagyon sérülékeny.

elmex sensitivet használtam ,szájvizet és fogkrémet is,azzal gyorsabb lett a gyógyulás.

2014. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a tanácsot! igen azt gondoltam, hogy időbe telik mire megszokja az ínyem meg egyébként is, fura lesz :D jól van már megszoktam szinte alig tudok enni csak puha dolgokat :D
2014. jan. 29. 12:06
 10/11 anonim válasza:

30 éves vagyok 3 fogam van felül a többi műfog! Most már 1,5 éve vannak meg. Szépek senki nem tudja ,hogy nem igaziak! Eszem hamburgert almát mogyorót bármit! Üveget mondjuk én sem bontok de pl.zacskót már bontottam vele

Engem nem korlátoznak semmibe lehet csak megszokás de olyanok mint az igaziak!

2014. márc. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!