Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire kell komolynak...

Mennyire kell komolynak lennie a fogíny betegségnek, hogy visszafordíthatatlan/gyógyíthatatlan legyen és kihulljanak a fogaim?

Figyelt kérdés
Már hetek óta fogmosásnál vérzik az ínyem és eddig sajgott az összes fogam. Nem fájt, hanem éreztem, hogy valami nincs rendben, díszkomfort érzésem volt, de az már elmúlt. Eddig azért nem mentem orvoshoz, mert vizsgaidőszak volt, gondoltam majd utána. Jövőhétre péntekre kaptam időpontot, de már félek, hogy ez valami komoly dolog lehet.
2014. jan. 25. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
ha komoly gond lenne, akkor nem múlt volna el... ne félj biztos nincs semmi komoly baj :) évekig el kéne hanyagolnod a szájápolást ahhoz, hogy olyan fokú gyulladásba legyen az íny, hogy kihulljanak a fogak...
2014. jan. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De a fogínyvérzés még mindig nem múlt el, fogmosás közben akármilyen gyengéden és odafigyelően mosom akkor is vérzik, de most néztem tükörben és megnyomtam az ínyem és már akkor is jött a vér. A sajgás múlt el nagyjából. Minden nap mosom a fogamat, ha olyan iszok(pl alkohol) vagy eszek(paradicsomleves pl) akkor utána is megmosom. Szájvizet is általában használni szoktam. Nem értem miért történt ez.
2014. jan. 25. 23:32
 3/10 anonim ***** válasza:
lehet kevés c-vitamint eszel... :) ne félj biztos hogy nem komoly...
2014. jan. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vegyél másik fogkrémet

(Pl. Parodontax) Amíg vérzik

2014. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem meg szájszárazságom volt-

Vettem másik fogkémet és használt

2014. jan. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Veszek akkor olyan fogkrémet.

Mindennap eszek C-vitamint.

2014. jan. 25. 23:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak fogkő és egy kis gyulladás. Pár hét az semmi.
2014. jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt már most kell komolyan venni, mert ha valamennyire vissza is húzódik, az még nem a gyógyulás. Egy jó fogorvos nem csak fogkrémet fog ajánlani.
2014. jan. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél Meridol fogkrémet és fogkefét, és Valamilyen foggélt gyógyszertárban, ezzel kenegesd addig is, míg orvoshoz nem mész.
2014. jan. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a Parodontax fogkrémet használom ilyenkor és bevált. Bűn rossz az íze, de meg lehet szokni. A fogínyemet is át szoktam masszírozni vele. Az íze az egy hátránya, a harmadik alkalomtól már tűrhető...
2014. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!