Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám tömésem mellett...

Amalgám tömésem mellett szuvasodni kezdett a fogam, illetve egy másik le is tört, mire számíthatok ha elmegyek az orvoshoz?

Figyelt kérdés
Úgy értem az amalgám töméssel mit fog kezdeni? ki fogja szedni és betömi megint, vagy csak "pótolja" ahol most szuvas lett? illetve a letört fogamat most kihuzza teljesen a töméssel együtt vagy azt először eltávolítja valahogy? (még valami: eddig az iskolai fogorvoshoz jártam, de mióta dolgozok a körzetinél még nem jártam, mi ilyenkor a teendő első alkalommal? )
2014. febr. 3. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Odatelefonálsz, és megérdeklődöd, hogy csak úgy oda kell menni vagy időpontot kell kérni. Utóbbi esetben talán kevesebbet kell várakoznod, de sajnos a körzetinél elég nagy sorok szoktak lenni.


A szuvasat újra ki fogja fúrni, mert ki kell tisztítani a szuvas részt belőle. Szerintem az egész régi tömést kiszedi. A töröttet jó esetben meg lehet valahogy menteni, pl. koronával. Ha ki kell húzni, akkor se szedi ki belőle a tömést valószínűleg.

2014. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elmész a körzetihez, felveszi az adataidat! A fog törésétől is függ,hogy mit fog vele csinálni, nekem csak kicsit megfúrta,vagy csiszolta, és kipótolta. Az amalgán tömést szerintem nem fogja kiszedni, be fogja tömni a kilyukadt részt!
2014. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az amalgámot tuti kiszedi, és újratömi. A letörtet se biztos hogy kihúzza, bár nem írtad mennyire tört le. Lehet hogy azt is csak tömni kell, vagy gyökérkezelés után tömni, vagy gyökérkezelés után korona. Ki csak legvégső esetben húzza.
2014. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
kettes vagyok, nekem nem szedte ki az amalgánt, pedig külön kértem is,hogy szedje ki!
2014. febr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!