Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört az egyik fogam teljesen...

Letört az egyik fogam teljesen (egy éve kb), és ránőtt az ínyem, most bedagadt, begyulladt és fáj. Mit fogy vele csinálni az orvos?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy el kellett volna vele menni hamarabb, de eddig nem fájt, viszont most teljesen bedagadt az egész arcom, fáj az állkapcsom és több másik fogam is, ráadásul az állkapcsom alatti nyirokcsomóm is megduzzadt, nagy és kemény. lehet mindez a gyulladt foggyökér miatt?
2014. febr. 9. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Jupi, nagyon ügyes vagy. Apám volt még egyszer ennyire okos, neki is begyulladt az egész állkapcsa, ki is kellett szedni szinte minden fogát emiatt.

De most komolyan, ki az az eszetlen, aki ha letörik a foga, nem megy rögtön orvoshoz?!

Most már mindegy, csak annyit tudsz tenni, hogy bemégy az ügyeletre, mert ilyen fokú és fajtájú gyulladástól simán el lehet patkolni.

Nem viccelek.

2014. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Irány a fogászati ügyelet ! Készülj a foghúzásra előbb-utóbb!

Bár lehet hogy foghúzás előtt antibiotikummal kezelnek, ezért irány az orvos hogy minél hamarabb kezelésbe kerülj !

Ha tovább húzod az időt, akkor csak a szájsebészet tud megmenteni, az állítólag nagyon kegyetlen.... még sose voltam, inkább fizetős fogorvoshoz mentem, hogy megússzam a szenvedést.

Ha amikor letört mentél volna orvoshoz, akkor megúszhattad volna mindezt!

2014. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Felvágják a fogínyt és kivésik a fogat. Arra készülj, hogy gyulladás esetén nem fog annyira hatni az érzéstelenítő. Nem kellett volna eddig várni.
2014. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Holnap megyek amugy is a fogorvoshoz (eredetileg egy másik fogam miatt mentem el), most mondjam neki hogy ez jobban fáj, ezzel foglalkozzon?(sztk fogorvos)
2014. febr. 9. 17:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem amint meglátja a feldagadt fejed, gondolni fogja, hogy b_a_j van, mikor pedig kinyitod a kicsi szád, látni is fogja, hogy miért.

Ja, és ha "megdicsér", az jogos lesz...

2014. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Feltéve, hogy megéred a holnap reggelt.
2014. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már nem dagadt, csak érzékeny. Elmentem a körzeti fogorvoshoz, de csak annyit mondott hogy nem tudja így mit lehet vele kezdeni, kellene röntgen, de nem adott beutalót, hiába kértem, mit tegyek? Nagyon félek, nem akarok meghalni....
2014. febr. 10. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem keress másik dokit.
2014. febr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!