Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nőtt már ki alsó bölcsességfog...

Nőtt már ki alsó bölcsességfoga vkinek úgy, hogy a 7es fogat a kihúzott 6os irányába eltolva csinált magának helyet?

Figyelt kérdés
Ebben reménykedem és érdekelne történt már e így valakinél,vagy álomvilágba riogatom magamat.
2009. dec. 8. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán akinek fogszabályzóval segítettek? Talán nyomhatja arrébb, de abba a hitbe ne ringasd magad, hogy szép szabályosan benyomja az egyiket az előző helyére és nem fog látszani a hézag.
2009. dec. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pedig de. Általában aki korán elveszíti egy fogát, annak jó esetben úgy nő be a bölcsességfoga, hogy "zárja" a hiányt, azaz betolja a hetes fogat a hatos helyére. Nekem ilyen volt, még kb. tizenegynéhány évesen veszítettem el egy őrlőfogat, és azóta teljesen zárt a fogazatom.

Nem csak a bölcsesség fog tolja, de a hetes is húzódik "magától".

2009. dec. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Perse, nekem a kihuzott 37 esem helyére zàrt a 38 as, szerencsére értékes fog, baja nincs, szoval jo :)


A bolcsességfog egyébként is sokszor "tolja" maga elott a tobbit, azért kell sokaknàl eltàvolitani. Bàrmely foghiàny esetén nem hiàba elterjedt, hogy x fog kihuzàsa utàn kb fél évvel ajànlott potlàst késziteni, mert a fogak ugymond " keresik a tàrsukat" , igy vàndorolnak, rovidebb -hosszabb idon belul pedig az eltàvolitott fog helyére màr nem lehet semmit késziteni, mert nincs elég hely a hidnak, implantàtumnak :)

2009. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!