Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik ilyen U alakú műanyag...

Létezik ilyen U alakú műanyag forma amit a fogakra lehet tenni éjszakára?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok ami kívülről teljesen ráilleszthető a fogsoromra nagyjából mindenhol és amibe éjszakára iylen ásványi anyag utánpótló krémet vagy fogkrémet lehet tölteni hogy a rágófelületeket erősítse.


Létezik ilyen? Hogy hívják és kb mennyi az ára?


Továbbá van valamilyen szer amely csökkenti vagy gátolja a nyáladzást amit a fluoridos ásványi anyag utánpotló zselék váltanak ki?


Gyakorlatilag lenyáladzom az összeset 2 perc alatt, így nem igazán lehet hatásos a bedörzsölés pl elmexnél.


2009. dec. 10. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Épp a múltkoriban volt róla szó, hogy rájöttek tudósok, hogy semmit nem érnek a fluoridos, meg hasonló fogkrémek, mert a szádban nem szívódnak föl a hatóanyagok.
2009. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen műanyag izével a szádban akarsz elaludni???... 8-o

Ez elég veszélyes!

Éjszaka álmodban nyáladzani fogsz emiatt az izé miatt, félrenyelhetsz, aztán megfulladsz...


Nekem van ilyen fogfehérítő-fogformám, amibe bele kell nyomni a speciális fehérítő krémet, nos még 15-20 percet is nagyon nehéz kibírni a szádban ezzel az izékével!!!

Egész éjszakára a fogadra tenni nem normális dolog!

2009. dec. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ma 19:30


Részemről, nem hiszek az állítólagos névtelen és nem létező tudósoknak, mivel ezt egy bazinagy hoaxnak tartom!


Nekem nemrég elég durván elkezdtek szuvasodni és töredezni a fogaim, de szinte mindegyik egyszerre, egy hónap alatt 3 fogam lyukadt ki, egy félbe is tört és a fluoridos elmex zselé meg a fluorid tabletta szedése óta sikerült megfékezni az iszonyatosan gyors "leépülését" a fogaimnak..

2009. dec. 10. 21:10
 4/4 anonim ***** válasza:

A "ráhuzható műanyag forma" kritizálójának: nekem fogszabályzómat nem rég vettem le, és amit kaptam éjjeli fogszabályzót, az pont ilyen. Műanyag, tökéletesen illeszkedik a fogaimra (ugye mintát vettek...) és el lehet vele aludni, nyelni is lehet vele(!!), így nem fulladok meg a nyálamtól alvás közben. Reggelre nem is érzem, hogy ott van, megszokom...

Gondolom ha egy kis fogkrémet/bármit tennék bele, nem lenne gond... Ha fogorvos nem tud segíteni, keress meg egy fogszabályzóst, hátha megcsinálja neked... (Gipszes keveréket formába öntve a fogadra nyomnak, megvárják míg megkeményedik, majd leveszik, másnapra kész a "műanyag forma". 30 euró körül van az ára mondjuk :S )

2009. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!