Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Harapásnál fáj a fogam úgy...

Harapásnál fáj a fogam úgy 1-2éve vagy több, mi a baj?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lett, bocsi, de muszáj leírnom normálisan. Nem tudom mi lehet a baj, már régóta érzem. Ha csak simán összeszorítom a fogam akkor is tud fájni, elő tudom magamnak idézni a fájdalmat a jobb oldali fogsoromon. Ha eszem a jobb oldalon és mondjuk egyszer "rosszul" rágok akkor nagyon erősen belenyilal hátul és alul. Ha magamnak idézem elő a fájdalmat akkor olyan mintha felül és érezném de inkább alul. Időhiány miatt még nem voltam fogorvosnál. Amúgy soha nem volt lyukas fogam, most sincs. Csak a leghátsó rágófogam nem egyenesen jött ki mint a többi, hanem ferdén az előtte lévő fogamnak dőlve. Elég nehezen tudom azt a fogamat ápolni, de eddig egész jól ment, lassan fogorvos kell rá. De a fájó érzés már rég tart és ezért nem is nagyon merek a jobb oldalon rágni, nem használom azt az oldalt. Csak direkt szoktam rágózni azon az oldalon hogy ne gyengüljenek el a fogaim. SZerintetek mi lehet a gond? 22éves vagyok.
2014. febr. 26. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
2 év alatt nem volt időd elmenni fogorvoshoz???? Amúgy meg csak p tudja megmondani mi a baj és nyilván meg is oldaja a problémát.
2014. febr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vakószínű, hogy gyökérkezelni kell, ne várj vele túl sokáig, mert húzás lesz a vége, ha nagyon bedurran, menj el fogorvoshoz mielőbb.
2014. febr. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogorvosodnak miért szóltál a rendszeres félévenkénti ellenőrzésen, hogy fáj a fogad?
2014. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem járok ellenőrzésre, már vagy 3-4 éve nem voltam semmiféle orvosnál, mert nincs szükségem rá. Most van a fogam miatt és tudni akarom mire számítsak, mert nem tudom, mikor lesz időm elmenni. Inkább olyan válaszokra számítok, amiből nagyjából megtudom a lehetséges problémát. És akkor szakszerűbben tudnék rá figyelni, vigyázni míg el nem jutok a fogorvoshoz.
2014. febr. 27. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de olyan nincsen, hogy nincs szükséged rá. Azt csak te gondolod így. Én, akinek nem csak kiváló a száj higiéniája, de fogorvostan hallgó is vagyok és soha egyszer nem volt gond a fogammal, egy darab nincs tömve, fúrva, én eljárok ellenőrzésre rendszeresen, akkor te hogy gondolod, hogy ezt így kijelented? Azért fáj a fogad, mert baj van. Mert elmondom neked, fogfájás csak akkor jön elő, ha már sz@r van a palacsintában. Amit a féléves ellenőrzéseknél az orvos kiszűr és előre gondoskodik rólad, megelőzi a bajt. Nem véletlenül van az, hogy ennyi a foghíjas magyar ember, mert mind úgy gondolkodik, mint te. "Nincs rá szükségem". "Elmegyek, ha már nagyon fáj, de előtte azért a gyakorikérdéseken megkérdezem, hogy mit csináljak". "Elvesztem egy fogamat, ugyan az csak egy fog".

Lehet megsértődni, felháborodni, lepontozni. De ez tény. Te magad írtad. Tessék eljárni, mert mindenkinek, neked is, nekem is, szüksége van rá, és mélységesen szégyelld magad, hogy 1-2 éve fáj a fogad és ezek után le mered azt írni, hogy neked nincs szükséged fogorvosra. A szomorú az, hogy sajnos a páciensek zöme az hozzád hasonló...

2014. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!