Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladtak a bolcsessegfogai...

Begyulladtak a bolcsessegfogaim, mit csinaljak? (bovebben lent)

Figyelt kérdés

Meg nem nottek ki, lehet hogy nincsenek is, de ott a helyen az inyem nagyon durvan begyulladt. Nem tudok enni, becsukni a szam, kitatani a szam, es meg az is faj, amikor kinyujtom a nyelvem. Aludni se nagyon tudok. Kb 4 napja tart a dolog, szedek Kataflamot, de semmit nem javult! Elotte torokgyulladasom volt, lehet hogy az huzodott ra. Fogszabalyzot hordok, szoval ha elmennek fogorvoshoz, nem tudna rontgent csinaltatni. (Bar mar van valahol egy fogrontgenem, ha megvan meeg)

Nagyon felek attol, hogy kihuzzak majd a fogaim. Marmint kivésik, mert meg csak ki se jott.

Elmenjek dokihoz gyulladascsokkentoert kockaztatva azt hogy egy 4 oras verengzo szenvedesbe sodrom magam, vagy van valami jobb megoldas?

(bocsi, nincs ekezet)

L/17



2014. márc. 1. 23:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én a helyedben elmennék az orvoshoz és megnézetném mert ha most nem nézeted meg akkor lehet, hogy csak húzod és később úgyis elmennél... Jobb ha hamarabb túl vagy rajta és lehet nincs is akkora probléma! :)
2014. márc. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen dokit javaslok, előszörre antibiotikus kezelést fog javasolni, nem küld el azonnal szájsebészetre.

Nekem anno volt benne részem, szó szerint kifaragták a fogat az állkapcsomból, ha lehet, akkor NE vállald be, konkrétan össze fogod fosni magad pár tucatszor, mire vége a dolognak. Az érzéstelenítő kalap szart nem ér.

2014. márc. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha sokat vársz, annyira begyulladhat, hogy nem lesz olyan antibiotikumkúra és fádalomcsillapító, ami annyit segítene rajtad, hogy ne kívánd a halálodat, amikor kiműtik a fogad.
2014. márc. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Szia!

Először is, ne hallgass az olyanokra, akik össze-vissza riogatnak! Én is küzdöttem sokat ilyen problémákkal, szóval tudom mit beszélek. A lényeg, hogy tényleg nézesd meg. Elő kellene keresni a röntgened, mert azon látszik, hogy hogy állnak az íny alatt, van-e esélyük kinőni, vagy fedi-e őket csont...stb.

Ha akár egy kis csücske is áttörte az ínyt, akkor a fogad és az ínyed közé be tudnak tenni egy gyógyszeres gézcsíkot, ami lehúzza a gyulladást az ínyről. Ha egyáltalán nem tört át, akkor is tudnak segíteni úgy hogy egy metszéssel könnyítik az áttörést. Ha viszont képtelen kijönni a fog, és folyamatosan bajokat okoz, akkor kell kiműteni. És az hazugság, hogy törvényszerű lenne, hogy fáj!!! Normális helyeken hozzá sem nyúlnak, ameddig gyulladt. Megpróbálják lehúzni jódos gézcsíkokkal, öblögetőkkel, esetleg súlyos esetben antibiotikummal. A műtét csak ezután jön, és NEM FÁJ maga a művelet, inkább az utána következő pár nap lehet rossz, főleg, ha a csontot is piszkálták.


Látatlanban nem tudok többet mondani, a lényeg, hogy ne félj és nézesd meg!

2014. márc. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ki fogják szedni.


Nekem is volt ilyen.


Nem volt kellemes de nem fájt, tehát nem kell tőle besz@rni.

2014. márc. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Menj el fogorvoshoz,mert valószínű,hogy kezelni kell(esetleg antibiotikumot kell szedned),de addig is mosd ott a fogadat rendesen. A bölcsességfogak amiatt szoktak begyulladni,mert nehezen törnek át az ínyen és ha egy kicsi rész áttörik ott megnyílik az íny,amin behatolnak a kórokozók az íny alá és gyulladást okoznak. Ha rendesen,alaposan mossuk kefével azt a területet,akkor szinte biztosan nem lesz gond a bölcsesség foggal. Ezt jó ha mindenki tudja!
2014. márc. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szegfűszeg olajjal csökkentheted a fájdalmat. Fokhagyma olajjal pedig a gyulladást. Ha ez nem segít, akkor menj orvoshoz. Használj új fogkefét és azzal masszírozd óvatosan a gyulladt részt. Keress fluormentes fogkrémet, ami hatással van a gyulladásra. Ezzel kapcsolatban kérdezd ki a gyógyszerész véleményét.
2014. márc. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben mindenkinek begyulladt a bölcsességfoga növekedéskor. Szerintem ez természetes. És fogorvos nélkül kinőtt egészségesen.

A fönt leirtakat alkalmaztuk.

2014. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem, a fogröntgenem a fogszabályzósnál van, majd elkérem tőle, amikor megyek hozzá.

Eddig azért vártam, mert reméltem, lemegy magától a gyulladás, kibújik a fog és vége lesz, de most 5. napja meg sem mozdul. Szóval elmegyek a dokihoz és segítek magamon.

Az a gond, hogy még anyukám is csak riogat ezzel a kivéséssel, mert neki már kihúzták az egyiket, valami kétes helyen, és nincsenek jó emlékei. Én nyilván igyekeznék valami jobb helyre menni, de akkor se hangzik jól a dolog.

Hát, majd meglátjuk, de köszi mindenkinek a választ! :)

2014. márc. 2. 10:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért riógatjuk, mert nem lehet tudni, hogy azért van-e begyulladva, mert éppen jön kifelé vagy azért mert már rossz. Bölcsességfogról van szó, ergó már kijövetel előtt úgy el tud romlani és begyulladni, hogy antibiotikummal sem lehet úgy kikezelni, hogy műtétkor rendesen hasson a fájdalomcsillapító.


Nem megijeszteni akarjuk a kérdezőt, csak több ismerősöm is már jól megszívta ezzel.

2014. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!