Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínygyulladás, mit tegyek?

Fogínygyulladás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán begyullad az ínyem, feldagad, kellemetlen de pár nap alatt mindig elmúlt magától... de most, megint begyulladt az ínyem, kb már egy hete tart és nem akar elmúlni. Nem annyira rossz, hogy a falat kaparom, de enni jobb oldalt nem tudok, illetve időközönként elkezd lüktetni.


Utóbbi 4 napban kb elkezdtem minden étkezés után fogat mosni utána, Listerine szájöblögetés és bekenem a gyulladt területet Gingisol oldattal (ezt tegnap vettem) előtte pedig Aperisana gélt alkalmaztam (még most is)


Holnap már elmegyek fogorvoshoz, de állítólag 1 hónap múlvára fogok időpontot kapni... (ismerős is így járt)


Gyulladás, a fog egy részét (bölcsességfog) befedi...


2014. márc. 2. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is sajnos visszatérő probléma, az alapos fogmosáson, öblögetésen, kenegetésen kívűl otthon nem igen tudsz mást csinálni vele. Ne Listerinnel öblögess, hanem vegyél Corsodylt, dm-ben, rossmannban, tescoban is van, szájvizeknél keresd, direkt gyulladásra van, nekem nagyon sokat segített! A Gengigel kenőcs is jó. Nekem a fogorvos leszedte a fogkövet, azt mondta az rátett a gyulladásra egy lapáttal. Ha egy hónap múlvára kapsz időpontot, menj inkább privát, hidd el megéri az árát, mert ha még be is fog gennyesedni a baciktól akkor aztán az nem lesz kellemes! Jobbulást!!
2014. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gengigel tényleg jó, és sok C vitamint egyél.
2014. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Holnap kiderül mikorra kapok időpontot, addig meg ápolom amivel csak tudom, remélem magától megoldódik a probléma.

2014. márc. 2. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!