Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet ilyen érzékeny a...

Mitől lehet ilyen érzékeny a fogínyem? Azután kezdődött, hogy Paradontax fogkrémmel kezdtem el fogat mosni. Lehet emiatt, vagy más játszhat közre?

Figyelt kérdés

Édesapám kb. 2 hete adott nekem Paradontax fogkrémet, mert volt fogorvosnál és kapott ingyenes termékmintát. Pici tubusban van, és elvileg érzékeny fogínyre való.


DE épp azt vettem észre, hogy azóta nagyon fáj az ínyem (főleg alul, a jobb alsó 5-6osnál, ma meg már a bal alsó 5-6osomnál is kezd érzékeny lenni...)

Igaz, nem borsónyi mennyiséggel mosok fogat, hanem nyomok egy borsónyi mennyiséget, fogat mosok, köpök, majd még egyszer nyomok... ezt így 3-4X.


DE kb. 3 éve így mosok fogat, csak eddig colgate-tel meg ilyenekkel mostam fogat és ugyanígy 3-4X nyomtam borsónyi mennyiséget a fogkefémre. Kb. 4-5 percig eltart nekem egy fogmosás. Jó minőségű, nagyon lágy ("soft" vagy "sensitive") fogkefét használok.


Nem tudok már másra gondolni... lehet hogy alul erősebben dörzsölöm a fogínyem, mint felül, nem tudom és ezért lehet érzékenyebb??


Ami azért furcsa, mert a paradontax elvileg épphogy érzékeny fogínyre való nekem meg most olyan piros az ínyem a jobb és bal oldali alsó 5-6osomnál...


de napközben nincs vele baj/nem fáj/nem érzékeny, ha eszem akkor se.


Csak fogmosás közben és után érzem a fájást...


Nem tudom, van-e szerepe:

- magnéziumból lehet hiány van a szervezetemben, mert a lábikrám van hogy begörcsöl

- tejet iszom, + yoghurtot eszem, tejtermékek közül. Mást nem, mert pl. sajtokat nem szeretem, túrót néha esetleg.

- tudomásom szerint nincs semmilyen hiányom (se vas, se semmi, max. a magnézium)


SEgítsetek légyszi! Hagyjam abba a paradontaxxal való fogmosást vagy más miatt lehet gyulladt az ínyem?


2014. márc. 10. 23:02
 1/1 A kérdező kommentje:

Kihagytam:

- cigizek, kb. 4. éve, Tudom, nem egészséges, olvastam most arról is hogy ez is okozhat fogínygyulladást - de miért éppen most jönne elő?

- sokat rágózom, napközben kb 8-10X, erős rágót használok. Napi 2-3X mosok fogat.

2014. márc. 10. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!