Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fogszabályozó kell?

Milyen fogszabályozó kell?

Figyelt kérdés
A két oldalsó metszőfogam eléggé kifelé állnak mert amikor kicsi voltam ránőttek a másikra de az közben kiesett.Naszóval ez a helyzet de az lenne a kérdésem hogy ebben az esetben mindenképpen "egésznapos fogyszabályozó" kell vagy elég az éjszakai is ? Egyáltalán mi a külömbség a nappali és az éjszakai fogyzabályozó között ? Emiatt a 2 fog miatt kell majd húzni ? 14/F

#fogak #fogszabályzó #metzőfogak
2014. márc. 17. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

no, ezt csak egy fogorvos fogja tudni megmondani, hogy elég-e az éjszakai vagy állandó kell-e

ez nagyon sok mindentől függ, a fogak helyzetétl, az állapocs nagyságától, a többi fog is befolyásolja, még akkor is, ha azokat a helyén látod, van-e mélyharapásod és még 1000 dolgog befolyásolja

egyébként a különbség annyi, hogy napi 24 órában hordod az állandót, nem tudod levenni, az éjszakait pedig napi 8-10 órában hordod, jellemzően éjszaka, nem lehet benne enni, beszélni is nehezebb

mindkettőt a doki állítgatja majd bizonyos időközönként

azt, hogy kell-e hózni, szintén a doki (és a röntgen) fogja eldönteni

2014. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És kérhetem az éjszakait hogy ha egy kicsi esály is van rá ? vagy te menyi esélyt látsz így ezekkel a fogakkal az éjszakaira ? tudom hogy nemlehet megmondani csak kb ra. egyébként köszönöm szépen
2014. márc. 17. 16:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem is hasonló volt a problémám, de neked annyi előnyöd van hogy még fiatal vagy!Nekem rendes kellett.Menj el egy orvoshoz,ő elmondja a lehetőségeidet,lehet hogy elég lesz egy éjszakai,de ha azt mondja nem,akkor ne erőltesd,hogy feltegye,mert csak magaddal szúrsz ki.Egyébként nem tudom mi a baj a rögzített fogszabival,a mai világban teljesen elfogadott!:)

L/20

2014. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kérheted az éjszakait, de ha lelkiismeretes a dokid és szükségesnek látja, akkor nem fog belemenni
2014. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm igen szerintem is még jó hogy fiatal vagyok ezt a doki is mondta és vártunk és következő hónapba kell visszamennem.Miért jobb a nappali mint az éjszakai ? az jobban szorít ? köszönöm a válaszokat :D
2014. márc. 18. 20:48
 6/7 A kérdező kommentje:
az előzőnél úgy értettem hogy vártunk 1 évet és csak a következő hánapba kell visszamennem nem csak egy hónapot vártunk.
2014. márc. 18. 20:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért jobb a rögzített, mert annál nem fordul elő, hogy "elfelejtettem felrakni" , tudsz benne beszélni és jobban formál. Nekem állandó van, nem fognak miatta cikizni, nyugi :)

Engem csak fater szokott :D

18/L

2014. márc. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!