Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem merek elmenni fogorvoshoz,...

Nem merek elmenni fogorvoshoz, holott rosszak a fogaim és már enni se bírok vele. Normális ez?

Figyelt kérdés
Valami gyermekkori traumának tudom be, de nem merek elmenni, pedig egy bölcsesség le van törve, nyomásra, édesre , sósra fáj.Van két lyukas fogam és egy ami oldalt lyukas!És az istennek nem merek lemenni!Pedig már fejbe ezerszer eldöntötte, hogy lemegyek.Gyerek koromba félre szúrták az érzéstelenítőt, és nem láttam egy hétig.Ez is baj lehet!Meg az is, hogy antiszociális vagyok és a fogorvos meg olyan, hogy beszól, leszól, megkritizál, és én ezt nem tudom kezelni és be pánikolok .Mit tegyek mert el kell mennem , de nem merek ha megszakadok akkor sem!

2014. márc. 19. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Voltál gyerekkorodban fogorvosnál? Rossz volt?
2014. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom eldönteni, hogy normális-e de meg kéne csináltatnod a fogaidat mert így csak tovább romlik a helyzet és biztos ettől lelkileg se érzed magad fényesen. Biztos van a közeletekben magán fogdoki, nézd meg, szimpatikus-e valamelyik. Én a Bp., 18. ker. Siklós Dentalba járok dr. Siklós Csabához, ha érdekel nézd meg, leírom, hogy keveredtem hozzájuk, hátha kicsit felbátorítalak vele: több fogorvosnál is jártam de egyik se volt az igazi, valamelyik mindig hagyott hátra munkát a számban, amitől újra és újra vissza kellett mennem, és ezért váltottam. Időpontot kértem hozzájuk, elmentem, beültem a székbe, belenézett a számba, elmondta miket kéne csinálni, mennyibe kerül és kész. Nem ért hozzám, nem fájt semmi, sőt, még azt is mondta, hogy "csak kezet mos", egészen felbátorodtam ettől, kértem időpontot, elmentem, teljesen elérzéstelenített, nemcsak jó helyre szúrta az érzéstelenítőt hanem előtte be is ecsetelte valami eperízű zselével amitől még a nyelvem is elzsibbadt, először a szájsebész részén kezdtem a bölcsességfogammal, dr. Kozik Balázsnál, aranyos, csendes, egyáltalán nem lekezelő, és állapotfelmérésnél egyedül van bent, hozzátartozó bekísérhet, bármit kérdezhetsz, és nagyon jól felszereltek, nekem egyáltalán nem volt pánikfélelmem, pedig nem vagyok egy könnyű eset. Ha kell, ír fel fájdalomcsillapítót vagy gyulladáscsökkentőt, javasol fogkrémet, fogkefét, fogmosási technikát is, és nem vés, nem fúr, egy beszélgetést megér vele, csakhogy lásd, van ilyen is! Nekem ajánlották dr. Pados Róbertet is de nekem az messze volt.
2014. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első kommentelő: 28 éves vagyok, közép iskolába voltam utoljára, mosom rendesen, de hát valamiért nem az igazi!
2014. márc. 19. 13:52
 4/9 A kérdező kommentje:
ja és rossz minden alkalom amit fogorvosnál töltök!
2014. márc. 19. 13:52
 5/9 A kérdező kommentje:
második kommentelő: még mindig para. reménytelen eset vagyok!:(
2014. márc. 19. 13:54
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Megértelek a fogászati beavatkozástól való iszonyodat illetően, nekem gyerekkoromban próbáltak fogszabályzót is alkalmazni, de már azt sem bírtam elviselni (igaz, vagy 60 évvel ezelőtt). Később volt olyan, hogy az SZTK rendelőben egy orosz akcentussal beszélő fogorvosnő érzéstelenítés nélkül belefúrt az egyik rágófogam pulpaüregébe és amikor ott a székben elájultam, akkor azt mondta, hogy ne hisztériázzak, majd rátömött a nyitott pulpaüregre. Na ezek után most 2 éve elmentem egy teljes protézis készítésére. Én is beszari vagyok, de meg kell mondani, hogy ezek a mai feltételek már nem azok, mint akár csak 20 évvel ezelőtt (igaz, hogy ez függ a rendelő felszereltségétől is !). Az érzéstelenítőt egészen vékony tűvel adják, ami régebben nem volt használatban és azonnal hat, tehát nem kell utána várni, míg beáll az érzéstelenedés, mert gyakorlatilag azonnal beáll. A mai modern fogorvosi turbinás gépek mellett meg égett fogszagot nem érezni. Szóval azt kell mondanom, hogy ha nem is "örömmel" mentem a kezelésekre, de alig volt bennem drukk és egészen minimális fájdalmakat kellett átélnem. Pedig volt vagy 6-8 gyökérkezelés, 2 húzás és hát persze rengeteg csiszolás. Úgyhogy ne parázz, menj el, mert én is tudom, milyen az, amikor az augusztus 20-i 3 napos ünnepet egy elhalóban levő metszőfog ideg fájdalma miatt kínok közt tölti az ember, 15 percenként hideg vizet csurgatva rá.
2014. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elmentem, kihúzta az elrohadt bölcsességet, a többit egy hét múlva kezdjük!Köszi mindenkinek a jó szavakat!
2014. márc. 19. 15:33
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Menj el a dr. Poncz Lajoshoz. Csak ő való neked, ha ennyire parázol. Szánd rá magad, meglátod, tőle nem fogsz félni. Teljesen fájdalommentes, bármit csinál és soha nem hord le, nagyon kedves. Nem a marketingese vagyok, csak egy volt páciense. Én csak azért nem járok már hozzá, mert túl drága lett és sokat kell rá várni.
2014. márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi újság azóta veled?
2014. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!