Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez fogkő? A tömött fogam...

Ez fogkő? A tömött fogam nagyon fáj.16/L (megy a zöld kezecske)

Figyelt kérdés
Ez fogkő? A felső tömött fogam nagyon fáj már 3 napja, a teteje elvan szineződve, enni nem birok vele mert nagyon fáj, ivásnál is, ha már hozzá ér a nyelvem akkor is.. Vettem be algopirint, de nem segit semmi. Az elébb fogat mostam hátha segit, ki vérzett egy kicsit, még rosszabb lett.. Mi ez Fogkő? Vagy inysorvadás? Elmulik magátol a fájdalom? Csináljak vele vmit? Annyira fáj hogy már sirok már vagy 2 órája.

2014. márc. 30. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, sokkal valószínűbb, hogy egy hatalmas lyuk. Nem sírni kell, hanem elmenni fogdokihoz. Ha kibírod reggelig, akkor magándokihoz, ha nem, akkor az ügyeletre.


A fogkő nem fáj.

2014. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy be van gyulladva..

Nekem volt egy tömött fogam, nem volt gyökérkezelve, és egy idő után begyulladt.. enni se bírtam annyira fájt.. elmentem fogorvoshoz, adott rá gyógyszert ami leviszi a gyulladást.. 3-4 napig kellet szedni, utána visszamentem hozzá, érzéstelenítette, kifúrta aztán gyökérkezelte és azóta kutya baja sincs.

2014. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Amugy nem az egész inyem fáj, hanem csak a fogam alatti rész. (de pénteken még szinte az egész inyem fájt mindenütt, de azóta csak ott az egy fognál)

Ha megkérdezhetem a gyökérkezelés az fáj?

2014. márc. 30. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg egy képet tudsz felrakni róla?
2014. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem fáj a gyökérkezelés.

Érzéstelenítve van az a terület, bár mikor a gyökeret szedi ki, akkor picit lehet érezni, egy kis feszítő érzés, de csak addig még ki nem veszi, pár másodperc. De van mikor nem is érzed, attól függ milyen állapotban van a gyökér.

2014. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy nem sikerült tökéletesen a tömés, vagy túl mélyre fúrt a doki és felsértette a dentint, de szerintem inkább fogbélgyulladásod van. Ez esetben gyökérkezekést fog javasolni a fogorvos. Ha magánrendelőben csináltatod akkor tuti hogy nem fogsz érezni semmit, mert rendesen érzésteleníti majd. Sztk-ban általában csak 1 injekciót hajlandóak beadni.
2014. márc. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!