Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, hogy mindig friss...

Mit tegyek, hogy mindig friss és jó leheletem legyen?

Figyelt kérdés

Jó reggelt mindenkinek!

Naponta 2x mosok fogat reggel és este, de szerintem semmit nem ér. Megmosom a fogam, utána fél óra múlva egyáltalán nem érzem olyan frissnek.. Nem felületes megoldást akarok, hanem a probléma gyökerét szeretném megszüntetni. Esetleg ha elmegyek a fogorvoshoz ezzel, ő tudna nekem segíteni? vagy esetleg megnézné a fogamat hátha van vele valami? (bár amikor az iskolával elmentünk a fogorvoshoz ő azt mondta hogy rendben vannak a fogaim).Egyáltalán ilyennel felkereshetem a fogorvost? Már mint arra gondolok, hogy nem ciki hogy bemegyek, és mondom: "Jó napot kívánok, szájápolással kapcsolatban jöttem" vagy valami ilyesmi, ők meg biztos azt hiszik amíg várnak, hogy valami komolyabb problémával jöttem.. Komolyan, annyira rossz! Az iskolában is egy csomó lánynak vagy fiúnak megcsap a szájszaga, és ÉN NEM AKAROK ILYEN LENNI :( de napközbe az iskolába meg nem tudok fogat mosni -_-. A rágózás meg felejtős, mást is ismerek, aki nem rágózik még sem büdös a szája. Ezért mondtam, hogy nem felületes megoldást szeretnék, tehát elfedni a szájszagot, hanem megszüntetni a szájszagot! Tudjátok vannak olyan pillanatok amikor közel hajolsz a másikhoz, vagy közel álltok egymáshoz és beszélgettek, vagy súgnál valamit a másiknak. Na ilyenkor olyan kellemetlenül érzem magam, mert úgy érzem hogy nem friss és üde a leheletem és olyan rossz. Várom a válaszaitokat! :/



2014. ápr. 23. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet táplálkozás is, és belgyógyászati oka is. Fogorvoshoz nyugodtan elmehetsz ilyennel, de akár a háziorvosodhoz is. Nem ciki.
2014. ápr. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nem lehetetlen a dolog, de akkor kb. mindig illatos dolgokat kellen enned. Mézet, rizst üresen, mentát, salátát, semmi húst, gyümölcsöt, tejet tehát olyasmit, ami rohad, büdösít, nem. Persze ezt nem lehet kivitelezni hosszú távon. Hatásosak még a szájvizek, de némelyiktől elromlik az ízérzékelés is. Lehet kapni ilyen kis mentolos szájsprayt is, amivel időnként a mosdóban befújhatsz a szádba. Rágózni én sem szeretek, én szájvizet használok és 3-4x mosok fogat. Ha van fogköved, szedesd le, az is segít sokat!
2014. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon pikírt akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy menj el rajzfilmhősnek.


MINDIG nem lesz jó és friss lehelleted, mivelhogy használod a szádat. Vannak ételek, amelyek után erősebb a szájszag, vannak érzelmi-testi állapotok, amikor erősebb a szájszag (pl. erős stressz esetén kiszárad a száj, vagy amikor megfázol és teli van az arcüreged váladékkal).


Minden étkezés után moss fogat, ne csak kétszer naponta. Évente kétszer menj el fogorvoshoz és nézesd meg a fogaidat, akár érzel valamit, akár nem. Ha nem tudsz fogat mosni (mert nincs rá lehetőséged), akkor öblítsd ki a szádat vízzel alaposan vagy rágj cukormentes rágógumit.

Az étkezéseidre is odafigyelhetsz, és kb. ennyi, amit megtehetsz magadért.


De ne nagyon görcsölj rá a témára, különben a fogaidért fogsz élni és nem fordítva.


Akiknek a suliban büdös a szájuk, valószínűleg nagyon alaposan elhanyagolják a szájápolást.


Nem ciki, nyugodtan mehetesz fogorvoshoz úgy is, hogy adjon tanácsot szájápolással kapcsolatban, de ezt előre érdemes megmondani neki - akkor úgy készül rád.

2014. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fogköveket évente szedesd le, és használj fogselymet, naponta 3szor moss fogat, már ez is sokat segít.
2014. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a 2-es hülyeséget ír, pont fordítva van.mint gondolha, a húsban fehérje és zsír van fõleg a mézben és a rizsben pedig szénhidrát... a szénhidrátban hatványozottan gyorsabban szaporodnak a baktériumok, ezért is vezetnek fogszuvasodáshoz és többekközt rossz szájszaghoz.

Amúgy mindenkinek van egy fajta szaga és ez soha nem fog teljesen eltûnni. a rendszeres fogmosás mellé nem árt a nyelvet is tisztítani, ezt még kiegészítheted fogsejemmel, alkoholmentes szájvízzel, valamint ha nagyon nagy tisztaságra törekszel, akkor sóoldatos orrmosóval.

+ rágózhatsz, de a szájspray se hülyeség, de abból is alkoholmentes.

+ ne dohányozz és társai...

2014. ápr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer mosok fogat naponta, nekem anyukám fogorvos, és ő mondja mindig, hogy a túl sok fogmosás rosszat tesz a fogzománcnak és az ínynek is. Egyébként a rossz szájszag oka lehet az is, ha nem iszol eleget. Napi 2 liter víz minimum. Tehát víz, nem üdítő és társai.
2014. ápr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszát!

Kedves 3-as válaszoló:

Tisztában vagyok vele, hogy mindig nem lehet friss leheletem, de nyilván van különbség az elhanyagolt száj szaga és az ápolt, de "fokhagymásvalamitevettéppen" száj szaga között. Ha érted mire gondolok:) Mondok egy példát, amit szerintem sokan átélhettek már. Van egy ismerősöd, akivel éppen beszélgetsz közelebb megy hozzád, mert közösségben vagytok és valami bizalmasat akar elmondani, erre megcsap a szájszaga. Nyilván nem szólsz, mert illedelmes vagy, de azért elég kellemetlen érzés! Másnap egy másik ismerősöddel beszélgetsz, mondjuk a buszon és ő is valami bizalmasat akar neked mondani, ezért közel hajol hozzád. Megérzed a szája illatát, és érzel valamit, de nem bűzt, hanem például érzed hogy valami csokisat evett, vagy kávét ivott vagy valami mentolos cukorkát evett. Tehát itt úgymond nem a szájszag csap meg, hanem csupán megérzel egy illatot! Ez alapján az is megállapítható, hogy ki hanyagolja és ki törődik a szájápolással. A kettő között óriási a különbség, és én a második kategóriába szeretnék tartozni. Ezért el is fogok menni a fogorvoshoz! Viszont nem értettem, hogy hogyan értetted kedves harmadik válaszoló, hogy előre szóljak neki hogy a szájápolással kapcsolatban szeretném ha fogadna. Csak időponttal tudok elmenni hozzá? Most szünet van éppen, nem tehetem meg hogy holnap vagy holnap után elmegyek? Elvégre ők dolgoznak. Amúgy megemlíteném, hogy az étkezésre oda figyelek!

Néha amúgy elgondolkodom, hogy tényleg csak engem zavarnak az ilyen dolgok? :D Másoknak meg megcsap a szájszaga és utána meg látom csókolózni.. fúj:D

2014. ápr. 23. 16:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Az embernek van egy kis szaga, a szájának is, de nem csak annak. Akármit csinálsz néha mindig lesz egy kis szájszagod. A fogorvos megtaníthat fogat mosni, az is sokat tud segíteni, mert nem mindegy hogy mosod. Fogköztisztító kefe, vagy fogselyem is sokat segíthet, mert a fogkefe nem hozza ki a fogak között maradt étel, és baktérium maradékokat. Egyébként a nyelv szokott még gyakran büdös lenni, azt is jól meg kell mosni, és figyelni kell rá.
2014. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!