Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi hátránya lehet ha valakinek...

Mi hátránya lehet ha valakinek a fogai nagy része gyökérkezelt?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az a fog már nem él, ezért sérülékenyebb, mint az élő. Letörhet, és akkor korona kell rá.
2014. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyökérkezelt fog, hamar tönkremegy sajnos tapasztalat :(
2014. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pár év múlva széttöredeznek, letörnek gyökérig. De ez jó, mert a fogimplantálás meglévő gyökérbe nagyságrendekkel olcsóbb és egyszerűbb, mintha gyökerek sem lennének.
2014. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem rosszul gyökérkezelték és pár év múlva ciszta nőtt rajtuk, körülötte begyulladt az íny és meglazult a fog, a vége húzás lett.
2014. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor hogy hallj egy pozitív történetet is: nekem 2 fogamat gyökérkezelték, egyiket 5 éve, a másikat 3 éve. Mindkettő kitűnő állapotban van, nem színeződtek el, nem törnek kicsit sem, erősek, stabilak, semmiféle korona nem kellett rá. Ha megnézem őket, olyanok mintha csak tömve lennének. Mindkettő tömött fog volt, utána kellett gyökérkezelni. Ugyanolyan fehér tömés van a közepükben mint amikor még csak tömöttek voltak és ugyanúgy tudom őket használni. Akkor törnek le ezek a fogak, ha eleve tök szar, durván elhagyagolt állapotban jutottál el velük a fogorvoshoz és jelentős foganyag hiányzik belőlük.
2014. ápr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
#5, neked is le fognak töredezni, mert NEM ÉLNEK MÁR. A tápanyagot felvenni képtelen növény is elszárad. Szóval örülök a fogaidnak, de lesznek nálad is még érdekességek, bármit is magyarázol magadnak, meg itt nekünk, a törvényszerűségek bizony rád is állnak - az lehet, hogy később. De ha körbeveszed magad angyali fénnyel, akkor újraregenerálódnak a fogaid. Ha esetleg húzás volt, annak a helyére újak nőnek. Csak hinni kell benne.
2014. ápr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem orvosi csodának tartomm magam, hanem ésszerűen gondolkozom, mert az azért megadadott, ha már az angyali fény valóban nem.


A fogorvos is utalt rá, hogy olyan gyökérkezelt fogak mennek alapvetően tönkre, amik eleve rossz, állapotban voltak. Nekem nem ilyen volt: sima tömés alatt gyulladt be a fogállományom, mert mindkét esetben közel volt a tömés a pulpámhoz. Tehát nekem nem hiányzott jelentősebb foganyag, nem véletlenül kellett rá korona sem. Úgyhogy drukkolj csak nyugodtan, minél előbb letörnenek nekem is és ki kelljen húzni, ha ezáltal megleled a lelki békédet, ám én biztos vagyok benne, hogy nekem még nagyon hosszú ideig hasznos részei lesznek ezek a gyökérkezelt fogak a fogsoromnak, mert ezt nem a kisujjamból szoptam.

2014. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*nem véletlenül nem kellett rá korona sem
2014. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem a legnagyobb hátrány, hogyha ne adj isten sugárkezelésre szorul valaki, akkor előtte az összes gyökérkezelt fogat ki kell húzni, még akkor is ha tökéletesen van megcsinálva.
2014. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5: Nem 5 év alatt töredezik le, hanem 20-30-40.:)

És az, amiben nagy az eredeti foganyag a töméshez képest, az nem olyan veszélyeztetett, esélyes, hogy meg is marad. Főleg azokra vonatkozik, amiket írtunk, aminek már nagy része tömés, ezért statikailag nem tökéletes már.

2014. ápr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!