Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 1 hónapja tartó gyökérkezelés....

1 hónapja tartó gyökérkezelés. Mindez normális?

Figyelt kérdés

Fájó fogam miatt fordultam orvoshoz, aki az első alkalommal megnyitotta a fogam, és kiidegelte. Utána teljesen rendben volt a fogam, nem fájt, nyitott volt végig a gyökércsatornám, és 1 hét múlva visszamentem gyökércsatorna tisztításra, majd rá egy hétre még egyszer visszamentem tisztításra közben csinált egy RTg-t ami nem mutatott tályogot, majd harmadik alkalommal (rá egy hétre) ideiglenes tömést tett bele. Tegnap kiszedte az ideiglenes tömést, újabb röntgent csinált, és kiderült kialakult egy tályog... gondolom amiatt hogy heteken át nyitva volt a gyökércsatornám, és végül az ideiglenes tömés alá gyulladt, és bár az elején igyekeztem semmit nem enni, a végén már muszáj volt és begyulladt. Tegnap óta újra ideiglenes tömésem van, és az egész kezdődik előről.


Jól érzem most azt, hogyha az orvosom betömi rendes gyökértöméssel időben akkor a fogam amikor még tályogmentes, akkor megelőzhető lett volna a mostani gyulladás? Egyébként az ideiglenes tömés is úgy került a fogamba h előtte közvetlenül nem volt RTG, gondolom nem volt végigtömve és így gyulladt be.


2014. ápr. 30. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem szokványos, hogy ilyen sokáig elhúzódik egy gyökérkezelt fog kezelése, de az esetedben indokoltnak látszik. Lehet, hogy tályog nem alakult ki, de elképzelhető, hogy a gyökércsatornád nem száradt ki, váladékozott. Mivel ez -feltételezem- minden alkalommal ki lett tisztítva, így nem volt alkalma begyulladni.
2014. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hetente egyszer volt tisztítva mindig, az ideiglenes gyökértömés előtt is tisztítva volt, és már egyáltalán nem váladékozott. Mondtam a végén az orvosomnak hogy kicsit fáj az ínyem, de nem tulajdonított neki jelentőséget, annyit mondott h terheljem azt a fogam/ínyem. Nemcsak tályog lett a gyökérbe, hanem ínygyulladásom is lett :(
2014. ápr. 30. 13:00
 3/15 anonim ***** válasza:
Valami oka kellett, hogy legyen a hosszadalmas kezelésnek, ok nélkül ilyen sokáig nem várnak. Én tegnap voltam pont gyökérkezelésen, ha minden rendben lesz, jövő hét hétfőn megkapom a gyökértömést. Van még egy lehetőség, de szeretném hinni, hogy nem így van: hogy rossz a fogorvosod.
2014. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
a fogaim teljesen egészségesek, egy fogam volt ami kettévált, ezért kellett kezelni a fogat hogy megtudjuk tartani. nem volt benne semmi góc, tényleg kitisztult a gyulladás mikor megnyitotta! emiatt sem értem hogy miért nem lehetett volna utána rögtön betömni, ha nem is rögtön, legalább rá egy hétre, és miért kellett 1 hónapt várni, h betályogosodjon...
2014. ápr. 30. 16:02
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azért tályogosodott be, mert várt a fogorvos a töméssel, hanem azért várt, mert még nem volt egészen rendben a fogad. Akkor szokták nyitva hagyni, ha így tud tisztulni. Ha ez nem lett volna szükséges, rögtön tettek volna bele ideiglenes tömést.
2014. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kitisztult... mikor kiszedte az ideget, utána rá egy hétre mondta hogy rendben, és akkor a RTG is azt mutatta... csak ő ehhez szokott h gyógyszeres kezelést tesz bele még vagy 3szor, és nem tömi be rögtön. Egyik barátnőmnek is csinálta a fogát, addig gyökérkezelte, míg a végén nem lett az övén is tályog, és ki kellett húzni.
2014. máj. 1. 23:05
 7/15 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben sajnos az a verzió marad, hogy a fogorvosod nem áll a helyzet magaslatán.
2014. máj. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Úgy kapják a támogatást. Sok munka, sok támogatás.
2014. máj. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Magánúton rendezem. Még mindig nyitott gyökércsatornával élek!!! Elmentem múltkor a dokihoz, hát a gyökérkezelt félfogam helyett betömte két szuvas fogamat inkánn 20 ezer forintért! Nem volt olyan mértékű a szuvasodás, hogy egyelőre indokolt lett volna ezt csinálni, pláne úgy hogy ott áll egy fél fog a számban nyitott gyökércsatornával hónapok óta, és megsem kérdezett hogy tömje- e a szuvas fogaim!! Belefurt, betömte, majd közölte hogy egy 20as. Én meg néztem h kétezer ftkat fizettem eddig és mivan ha nincs nálam annyi pénz?! Nagyon dühös voltam, mert a jobb oldalamon a félfogam miatt nem tudok enni rendesen, és zavar h nincs ott rendben a fogam, erre betöm helyette random két alig szuvas fogat...
2014. máj. 24. 12:57
 10/15 anonim ***** válasza:
De akkor minek jársz pont őhozzá? Más fogorvos is be tudja fejezni, ne aggódj emiatt.
2014. máj. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!