Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fog, fájdalom enyhítése...

Lyukas fog, fájdalom enyhítése. Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy lyukas fogam(bal oldalt alul az utolsó előtti),és mostanában elkezdett fájni.Napközben nem is fáj annyira(bár van amikor igen) de estére nagyon kellemetlen.Algopyrin nem használ semmit.Tudtok valami hatásos házi praktikát?(szegfűszeg nincs itthon)

Miért van az hogy napközben nem fáj, vagy csak néha, de éjszaka kibírhatatlan?



2014. máj. 11. 18:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Keddre kaptam időpontot a dokinál, addig kéne kihúznom valahogy
2014. máj. 11. 18:33
 2/8 anonim válasza:

Fogkrémmel bekenni teljesen, az ínyt és fogat is.

Nekem volt itthon torokgyulladásra való érzéstelenítő spray, azzal is lefújtam elalvás előtt.

2014. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Budapesten van non-stop fogászati ügyelet, ha nagyon nem bírnád.


Esetleg lefagyasztott zöldség borogatásnak?

2014. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszer vagy hűtés lehet ebben a stádiumban. Fagyaszott borsó 20 mp, aztán két perc szünet. Halódik el a fogad, azért fáj este. Ez már nagyon gyulladt lesz. Gondolom melegre is érzékeny. Ahogy "rohad" (már elnézést) a fogbél, úgy gázok keletkeznek a fogban, melegre tágul és feszítve nyom, ezért fáj. Éjszaka nyugalmi állapotban vagy, jobban fáj. Ilyenkor ált. a megnyitás segít csak. Kitartás! Már csak egy nap..
2014. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nyíregyháza közelében lakok, szóval Budapest kilőve.

Utolsó válaszoló:És ebben a stádiumban sima tömés lesz?Vagy gyökérkezelni fogják?

2014. máj. 12. 19:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg gyökér kezelni fogják, mert ha ennyire fáj, ott már elég mély a probléma.
2014. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Természetesen ez már a gyökérkezelés stádiuma, de ezt látatlanban nem lehet megmondani, más is lehet ott. Mi lett a vége?
2014. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az orvos szerint ha kicsivel később megyek gyökérkezelés a vége.De még sima töméssel megúsztam a dolgot, hála istennek :)

Köszönöm mindenkinek a tippeket és nyugtatást

2014. máj. 14. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!