Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mégis mitől lyukadhattak ki a...

Mégis mitől lyukadhattak ki a fogaim?

Figyelt kérdés
Ma voltunk fogorvosnál, és a nő azt mondta, hogy 4 fogamat is be kéne tömni. Egy éve is voltam, akkor semmi bajuk nem volt, pedig pont hogy gyakrabban mosok fogat, mint régebben. :( Nem tudom mit ronthattam el. Valami tipp? Esetleg vitamin hiány okozhatta? Fogalmam sincs, de nagyon szomorú vagyok.

2014. máj. 21. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Sokat sikálod. A fogkrém gyakorlatilag egy polirpaszta, amivel a fogzománcod vékonyítod.
2014. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mely fogak a lyukasak?

Hátsók?

2014. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen doki mondta? Körzetis?

Lehet nem is lyukasak, csak azért mondta, hogy

legyen mit csinálnia

2014. máj. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
SZTK-s doki mondta. 2 hátsó, és 2 első. :(
2014. máj. 23. 21:19
 5/7 anonim válasza:

A genetika meg a baktériumflóra nagyon meghatározó, talán jobban, mint a fogmosás. Ha olyan a nyálösszetételed, olyan a baktériumflórád, zománc, dentin szerkezeted, akkor bizony moshatod állandóan, akkor is ki fog lyukadni.

Ismerek olyan embert, akinek borzasztó volt a szájhigiéniája, és ennek ellenére sose volt még lyukas foga, pedig már 40 éves elmúlt.

2014. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyakran mosol fogat, de lehet hogy nem jó technikával. A fogmosás lényege hogy a fog minden felületét érinteni kell, és nem az hogy minél erősebben súrold. A fogak közötti részt például csak fogselyemmel lehet elérni, fogkefével nem (akármit is mondanak a reklámokban).

Egyébként az nem lehet hogy a fogorvos barázdazárást javasolt (sokan ezt félreértik és azt hiszik ez is egy tömés)?

2014. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy tényleg a technika a gond. De tutira tömést mondott. Még lapra is leírták. :-(
2014. máj. 31. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!