Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogaim nagyok, az állkapcsom...

A fogaim nagyok, az állkapcsom kicsi. A fogdokijaim (fogszabályzós és a sima) is mondták, hogy a hátulsó fogaim problémásak lesznek. Mit tehetnék, hogy ne szuvasodjanak annyira?

Figyelt kérdés

A lehető legkisebb, nem elektromos fogkefével mosok fogat, egyre gyakrabban naponta (már amikor lehetőségem van fogat mosni többször egy nap). Szinte véresre suvickolom, mert a leghátsó fogaimon a lepedéket alig bírom lesikálni, mert egyszerűen nem fér a számba a kis fogkefe sem.

Nem szeretnék olyan hű de sokat erre áldozni, mert nem vagyok eleresztve anyagilag, de nagyon félek a fogorvostól, attól viszont még jobban, hogy kirohadnak a fogaim. Az egyiket már kétszer tömték, és megint tiszta fekete a tömés, lyukad, brrr. Nem tudom, mi a nyavalyát műveljek, nem szeretnék hamar protkót. (Perpill 21 éves vagyok, és a hátsó zápfogaim mind be kéne tömetni, ezekből 5 már legalább egyszer volt tömetve. És természetesen rendbe fogom tetetni nemsokára őket.)

Szóval valami jó de olcsó szájvizet és fogselymet ajánlanátok nekem? Tudom, hogy olcsó de egyben jó dolog nincs, de hátha mégis ismertek valamit. :)


2014. máj. 21. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogkrémnek az Elmexet ajánlanám, fogszuvasodás megelőzésére hatásos és a Müllerben általában olcsóbb mint más drogériában. Szájvíznek a lila Listerine-t vagy a Corsodyl-t szintén a Müllerből, fogselyemből meg mindegy csak viaszolt legyen.

Igazából napi 3 alkalomnál többször nem kell fogat mosni, evés után pedig várj egy pár percet. A mentolos rágóknak (Orbit, Airwaves) is van tisztító hatásuk, bár a fogmosást nem helyettesítik.

Szuvasodást megelőzni úgy is lehet, hogy odafigyelsz az étrendedre. Például kerüld az édesített és szénsavas üdítőket (még mindig a víz a legegészségesebb, ezen kívül minden ital ártalmas a fogakra) és egyél minden nap olyan ételeket, amiket tényleg meg kell rágnod (pl. zöldségek, nyers gyümölcsök). A rágás maga mechanikailag tisztítja a fogakat, a nyálkahártyát illetve erősíti az állcsontot és a környező izmokat.

2014. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ!

Sajnos a környéken egy Müller sincs, de gondolom nem csak ott találhatóak az általad felsorolt termékek. Hát én állandóan rágózom, zsákszám veszem. Mikor szorgalmi időszak volt, étkezések után mindig rágóztam, de ha nincs alkalmam fogat mosni, akkor is. Meg amúgy is, szeretek rágózni.

Cukros üdítőket nem nagyon szoktam, vizet és tejet annál inkább. Viszont az a fránya csoki ne lenne, meg a nasik. De ezek után mdig fogat mosok, mert érzem, hogy a bacik eszik a fogam (hülyén hangzik, de a lényeget érti mindenki).

2014. máj. 25. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!