Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mik ezek a kis kipukkasztható...

Mik ezek a kis kipukkasztható hólyagok a szájamban?

Figyelt kérdés

Néha szokott jönni, de kb pár havonta 1, most meg naponta jön vagy 3...sok vizet nem zavar, mert kipukkasztóm és kész , eltűnik, de mi okozhatja, hogy most ilyen sok van?

Ja és pattanások is jönnek. Nekem az is pár havonta 1 db szokott, most meg naponta 1...


2014. máj. 23. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha nem nyomkodnád. Nézesd meg inkább.
2014. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Minek nezetnem ? Azert minden hulyeseggel nem jarkalok orvoshoz... mellesleg ha nem nyomom ki akkor kajalas kozben pattan szét vagy veletlenul szetragon stb. Mire odaernek az orvoshoz már nem lenne mit mutatni.
2014. máj. 23. 14:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért lenne jó megmutatni, mert a szájüreg elváltozásai sokszor más betegség első tünetei is lehetnek. Még ha csak aftáról is van szó, ha gyakran jelenik meg az utalhat a hormonrendszer vagy az immunrendszer zavaraira, a gyomorbántalmakra vagy vitaminhiányra...
2014. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg vitamint eszek, kapszula és ételformájában is, úgyhogy nemhiszem... Mondom, nem tudom megmutatni, mert egyrészt mikor kijön pont nem arra van időm, hogy akkor most mindent félredobva orvoshoz rohangáljak , az meg külön idegesítő lenne, ha elmennék és mire odaérnék kipukkadna...
2014. máj. 23. 23:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Ügyeleten is megmutathatod: nem kerül semmibe, nem csinálnak semmit csak megnézik és legalább hallhatsz egy orvosi szakvéleményt is. Az esti órákban, illetve hétvégén (szombat, vasárnap, ünnepnapok) egész nap szokott lenni fogorvosi ügyelet minden nagyobb városban. A helyi napilapban vagy az interneten rá tudsz keresni hogy a közeledben pontosan hol és mikor ügyelnek.
2014. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

jó..inkább hagyjuk. Elég gyakran járok orvoshoz, de ilyen hülyeséggel tényleg nem megyek el.


Mellesleg tökre örülnék, ha valami normális választ is kapnék, mert azért van az egészség kategória...Ennyi erővel pirossal kiírhatnák, hogy "Ne kérdezz, menj orvoshoz!"


Úgyhogy köszi.

2014. máj. 24. 00:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem zavar akkor miért érdekel, hogy mitől vannak?
2014. máj. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mert, miért ne érdekelne? Valami biztos okozza, ha eddig félévente egy kijött most meg 1 nap vagy 5.

Egyébként most voltam fogfehérítésen hétfőn. Lehet, hogy azzal függ össze. Vagy tegnap forrón ettem a levest, vagy mit tudom én...

2014. máj. 24. 00:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj de: az orvos véleménye nem érdekel (mert semmibe sem kerülne elmenni és mindig van ügyelet), de az anonim válaszokra egy szimpla tudakozón hallgatnál? Hol van ebben a logika? Már a akárki elmondhatja magáról hogy diplomás fogszakorvos, aki ezen az oldalon válaszolgat?


Amúgy meg mit vársz tőlünk? Hogy anamnézis felvétele nélkül (mennyi idős, milyen nemű, korábbi betegségek és kezelések, szedett gyógyszerek, örökletesség, allergia, terhesség...) konkrét diagnózist állítsunk fel? Lehet hogy csak szimplán gyakori nálad az afta, de lehet az allergia (szedett gyógyszerre, élelmiszerre, fogkrémre, fogfehérítésre, fogpótlásra...) vagy vírusos fertőzés tünete is lehet.

Amíg nincsen konkrét vizsgálat szakorvossal, addig csak a találgatás megy és (én legalábbis) így nem adok tanácsot a hasamra ütve.

2014. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké.......köszi ;)
2014. máj. 24. 18:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!