Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudok tenni a nyelvhát...

Mit tudok tenni a nyelvhát okozta szájszag ellen? VALAKI SEGÍTSEN RAJTAM!

Figyelt kérdés

Igényes, 15 éves fiú vagyok, reggel és este is mosok fogat, ám a leheletem a fogmosás után egy kis idővel nagyon elromlik! Illetve nem, csak akkor, ha eszek/iszok valamit (ami nem víz)!


Hihetetlenül megkeseríti az életemet a szájszag, reggel megmosom a fogam, átdörzsölöm a nyelvem egészen a hátsó részig, és frissnek érzem a leheletem, elmegyek az iskolába, szinte minden jól megy a kajálásig, utána aztán elromlik minden. Megszólalni is alig merek, ha egy személy közel van hozzám, pedig biztosan nem vészes annyira, mert nem szoktak menekülni tőlem, de mégis van valami! Sokszor úgy érzem evés után, mintha a nyelvemre dörzsölődött, és ott maradt volna valami, ami elkezd szinte bomlani, és szagot áraszt...


Egy szó, mint száz, nagyon kellemetlen. Én nagyon utálom, ha egy rossz szájszagú ember az orrom alá liheg, olyankor elképzelem, hogy vajon az enyém is olyan-e... Félek, hogy totálisan gátlásossá válok emiatt!


Kérem azt, akinek van valami bevált technikája, vagy ötlete, az ossza meg velem! Egyébként valami hozzáértővel is szívesen elbeszélgetnék arról, hogy mégis mi lehet ez, valami gomba, vagy hasonló...


Előre is köszönöm!



2014. máj. 27. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg étel vagy ital bevitele után van probléma, akkor azt jelenti, hogy a szájban állandóan megbújó baktériumok vannak, amit a sima fogmosás nem hatástalanít már.


Ez esetben első lépésként egy kúrát kell csinálni Corsodyl vagy Chlorhexamed (ez az utóbbi a durvább) szájöblítővel. Ezt olyan két hétig tudod csinálni és garantáltan kiírt minden, ami a szádban büdöset csinál. Vigyázz, hogy az első lépésre más szer nem jó!!! Sima szájvíz nem elég (ezekben van klór-hexamed)!

Mivel ezek nem szedhetőek folyamatosan így ezután már a helyzet fenntartására használj általános mindennapos használatra szánt öblítőt pl.: Listerine.


Ezekből vigyél magaddal a suliba is egy kis üveggel és napközben is tud öblíteni, mert fogmosás nélkül is hat. ne feled, hogy a fogkefével a nyelvedet is mosd meg!


A klóros kúra némileg sárgíthat a fogadon ha a lepedéket nem szeded le jól, de ezt fogorvos 10 perc alatt vissza fehéríti egy sima polírozással.


A fenti módszer nem segít tartósan ha a szájszag rossz fog vagy nyelő cső záródási problémák miatt van.

2014. máj. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A fentiekben leírt kúra segíthet örökre megszabadulni ettől a rettenettől? Lehetek még olyan, mint a többi ember?


Köszönöm!

2014. máj. 27. 07:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen segíthet, mindenesetre veszteni valód nincs rajta. Még annyit, hogy az elején a klóros szájöblítőbe mártott fogkefével érdemes nyelvhátat is átsikálni.

Már két nap után lesz eredménye.

2014. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Abban kaphatnék még egy kis segítséget, hogy azt a klóros szájöblítőt hogyan tudom beszerezni?
2014. máj. 31. 00:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyobb illatszer boltokban és minden patikában kapható vény nélkül.
2014. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ahhoz képest, hogy kétségeb vagy esve nem kapkodtad el nagyon a dolgot. Gyakorlatilag egy netes rákeresés után, már másnap beszerezheted volna ezeket. Na mindegy a te dolgod.
2014. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi köze a CHX öblítőnek a szájszag eltüntetéséhez. A klórhexidin leginkább a streptococcusokat pusztítja, a halitózis pedig leginkább fusobaktériumok és actynomicesek munkájának köszönhető.


A szájszag lehet fog eredetű (szuvasodás), lehet nyelvháton élő baciktól (nyelvtisztító használata ajánlott) vagy pl ínygyulladástól (alapos, helyes fogmosás). Használj fogselymet, a fogközökben megbújó ételmaradékot nem lehet fogkefével eltávolítani, viszont "csodálatos" szaga van, ahogy rohad. Fogselymezéskor érdemes lehet egyszer megszagolni a selymet - általában motiváló tényező lesz életünk végéig..

Szájszárazság is okozhatja (szájlégzés esetén, dohányzó egyéneknél, egyéb szisztémás betegségnél).


A meridolnak vannak jó termékei a témában, itt néz körül:


[link]

2014. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!