Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hova kell elmenni, ha alvás...

Hova kell elmenni, ha alvás közben csikorogtatom a fogam?

Figyelt kérdés

Nagyon fáj tőle az állkapcsom, olyan, mintha egész nap egy nagyon kemény rágót rágnék.


Fogorvoshoz menjek, fogszabályzóshoz, vagy szájsebészhez?



2014. jún. 8. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz, belső feszültség teszi.
2014. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy valamilyen fogászati rendellenesség miatt van. Így hova mennél?
2014. jún. 8. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy bélféregtől is lehet. Biztosat persze csak az orvos tudna mondani. Kezdésnek mondjuk a háziorvos. Csak jobban ért hozzá, mint az ide írogatók nagy része.
2014. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a fogaim miatt van, mert fiatalabb koromban raktak fel nekem ilyen fogszabályzó-szerűséget, ami előrébb húzta az alsó állkapcsomat, és azóta kattog.
2014. jún. 8. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Először fogorvoshoz. Egyszer én is utánanéztem, van vmi harapásemelő szerűség, ami megakadályozza,h a fogak összeérjenek, így nem lehet csikorgatni, szorítani. Mikor bejelentkezel, mondd el,h mi a problémád. Sztem nem minden fogorvos foglalkozik ezzel.
2014. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A jelenség neve: bruxizmus. Az esetek többségében belső feszültség, vagy tudat alatti stressz okozza. Én is sokáig csináltam, de sokáig nem is tudtam róla, csak egyszer tesóm keltett fel éjszaka, mert Ő kelt fel arra, hogy én csikorgatom a fogam, gondolhatod akkor milyen intenzitással csináltam. (Akkoriba elég sok stressz ért, valószínűleg nálam ez okozta.)

Kicsit vicces, de én egy kis utánaolvasás után a fogvédő használata mellett döntöttem. Elmentem szépen egy sportboltba és vettem olyan fogvédőt, mint amilyen a boxolóknak van. :D Párszáz Ft volt csak és a boltban elmondták hogy készítsem el. Ki kellett főzni, így kicsit megolvadt, abba kellett beleharapni, majd megvárni míg kihűl, így benne maradt a fogam nyoma. :) A felső fogsoromra használtam ugye, pár hétig abba aludtam és utána megszűnt a problémám. Eleinte fura volt megszokni, de nem akartam, hogy szétmenjenek a fogaim.

Remélem segítettem kicsit. :)


21/L

2014. jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy harapásemelő (fogdokinál lehet csináltatni)
2014. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!