Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már valakinek a fogak...

Volt már valakinek a fogak nyelv felöli oldalára felragasztott fogszabályzója? (lingual készülék)

Figyelt kérdés

Ez az úgynevezett "átlásztó" fogszabályzó amit a fog belső felére ragasztanak fel!! 2 évig volt állandó felragasztott fém fogszabályzóm aztán levették már egy ideje, de a bölcsesség fogaim miatt elkezdtek torlódni a fogaim így muszály újra fogszabályozásra mennem. Mivel nagyon utáltam és szégyeltem elkezdtem keresgélni és ezt találatm. Volt már valakinek? Tapasztalat????


[link]



2014. jún. 12. 21:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"Ez az úgynevezett "átlásztó" fogszabályzó amit a fog belső felére ragasztanak fel!!"


Nem, nem egészen az. Az átlátszót a fogak első felszínére ragasztják, a brackettek átlátszóak benne.

A hátsó felszínre ragasztott lingvál (lingual) készüléket "láthatatlan" fogszabályzóként promótálják.


Nekem nem volt ilyen, de konzultáltam az Egyetem fogszabályzó orvosával, aki úgy tájékoztatott, hogy a lingvál készülék a páciensek számára sokkal zavaróbb, kellemetlenebb; az elülső felszínre ragasztott fehér színű változat fehér sínje pedig jóval sérülékenyebb, mint a hagyományos.

A fentiek alapján valószínűleg a hagyományos, fém fogszabályzóval járunk a legjobban mindketten (nekem is volt már, de nekem is megint kelleni fog).


Viszont ne csüggedj, mert az a jó hír, hogy a fogszabályzó trendi, menő. A YouTube tele van olyan kölkökkel, akik MŰ(!)fogszabályzót barkácsolnak maguknak, hogy jó arcnak tűnjenek a többi gyerek előtt, meg erről szóló tutorialokat tesznek közzé.

Továbbá a fogszabályzó státuszszimbólum is, mivel ugye jó sokba kerül; nagyobbat tudsz villantani vele, mint egy iPhone-nal (mert drágább). :)

Szóval a lényeg, hogy nem kell szégyellni, sőt, ellenkezőleg.

2014. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!