Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik olyan szuvas fog,...

Létezik olyan szuvas fog, amit nem tömnek be?

Figyelt kérdés
Két fogam határán észrevettem egy fekete foltot, Elmentem a fogorvoshoz és azt mondta ez csak zománcszuvasodás, ezt nem tudja betömni és nem csinált vele semmit.
2014. jún. 21. 22:18
 1/6 anonim válasza:
én elmennék egy másik fogorvoshoz aki megcsinálja...
2014. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem a bölcsességfogamra mondták,hogy inkább kiveszik
2014. jún. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van.
2014. jún. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A nagyon pici lyukakat valamiért nem szokták betömni (az én ügyes és nagyon lelkiismeretes magánfogorvosom sem). Nem tudom, pontosan miért így jó, ha megírná egy fogorvos, arra kíváncsi lennék. Lehet, hogy a töméshez egy nagyobb lyukat kéne fúrnia a fogba (nem csak a zománcba, a belsejébe is), és úgy ítéli meg, hogy ez most még nem érné meg. Elvileg fél évenként kéne menni kontrollra, annyi idő alatt nem tud egy lyuk igazán nagyra nőni.


Másrészt olvastam olyat, hogy - főleg tejfogakon - előfordul, hogy pl. az étkezési szokások megváltozása miatt egy lyuk abbahagyja a növekedést, szép kerek, jól tisztítható lesz, és ha panaszt nem okoz, akkor ilyenkor sem érdemes betömni, csak mindig ellenőrizni kell. Gondolom, azért is, mert ha betömik, a tömés szélénél egy idő után újra szuvasodna.

2014. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező és kedves egyes. Nem kell elmenni másik fogorvoshoz, mert én se tömetném be, ugyanis valószínűleg krónikus vagy stagnáló cariesről van szó, ami nem jár még úrégképződéssel. Ilyenkor a dentin felől egy védekező mechanizmus alakul ki és ritkán éri el a pulpakamrát ez a fajta szuvasodás. Felesleges lenne betömni, mert felesleges foganyagot veszítenél a fúrással. Ilyenkor alaposabban kell mosni, illetve félévente elmenni orvoshoz és nyomon követni a szuvasodást és amennyiben üregképződés lenne, akkor kell betömni, de az ilyenfajta szuvasodás jó szájhigiéné mellett nem szokott üregképződéssel járni.
2014. jún. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Létezik.

Lehet pl. ózonkezelést is végezni rajta, áll.lagattól nem nő tovább

2014. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!