Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy lyukas fogam ami...

Van egy lyukas fogam ami felett az ínyem be van dagadva és piros is. Utána olvastam és valószínű h gyökérkezelés kell majd. Előbb betömi a fogat és utána gyökérkezeli vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Holnap megyek fogdokihoz, ő nyilván mindent elmond. De előtte tudni akarom h mire számíthatok nagyjából.

2014. júl. 2. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelést a lyuk felől, a lyukon keresztül csinálják, vagyis addig nem tudja betömni amíg azzal nincs kész.
2014. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
előbb fúrja, majd gyökérkezeli, ha gyulladt akkor nyitva hagyja,hogy tudjon tisztulni, majd mikor megvan akkor betömi. épp ma voltam én is , sajnos nem első gyökérkezelésemen... napok óta fájt, és most végre túl vagyok rajta, nem riogatás végett, de ha fáj akkor ajánlom előtte vegyél be otthon valami keményebb fájdalomcsillapítót, én ma ezt kihagytam sajnos, és rettentően fájdalmas volt, de persze ez nem jelenti azt hogy neked is az lesz, mert lehet nincs annyira begyulladva. kitartást, csak azt a pár percet kell túlélni, utána jobb lesz.
2014. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért piros és van bedagadva, mert begyulladt az ínyed - nem volt megfelelően tisztítva. Fogkefe, fogselyem! Tessék alaposabban mosni, nem baj, ha vérzik, sőt, valószínűleg fog is. 3 nap alatt, ha rendesen mosod, rózsaszín és egészséges lesz az íny. A lyukas fogad pedig be kell tömni, de egyáltalán nem biztos a gyökértömés. Az ínygyulladás és a gyökérkezelés nem függ össze és nem következik egyikből a másik.


Gyökérkezeléskor fúrnak, a szuvas részt eltávolítják és kiölik a lyukon keresztül az idegeket, majd kapsz gyógytömést, aztán pedig véglegesen betömik. Kb ez a protokoll. De nem biztos, hogy gyökérkezelni kell nálad.


Sokszor nem nyúlnak hozzá a pácienshez, amíg ínygyulladás van - először legyen megfelelő szájhigiéné, aztán jöhet a tömködés. Persze, ha akut és rettenetesen fáj, akkor el fog látni.

2014. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!