Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Koronától nincs furcsa érzése...

Koronától nincs furcsa érzése annak akinek van? Nem "műanyag" érzet? Van rés a fogak között mint az igazinál, vagy ha több van egymás mellett az valahogy egybe van "öntve"?

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nincs így csak elméleti választ tudok adni. A híd az direkt úgy van kialakítva hogy legyen alatta egy minimális rés. Különben nyomná az ínyt vagy ilyesmi. Szóval az nem teljesen olyan mint a saját. De ha csak simán korona, az pont olyan mint az igazi. Az implant + koronát viszont nem tudom.
2014. júl. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs. 1-2 napig fura, de utána észre sem veszed a különbséget.

Nekem 2 egymás melletti fogamon van korona, de 10000%-ig, olyan mint az igazi.

Van ugyanúgy rés, és tényleg max. egy fogorvos tudja csak megkülönböztetni az igazitól.

2014. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

evésnél sem érzed?

le van törve az egyik első fogam...koronát javasoltak...annyira félek, hogy milyen érzés lesz utána

2014. júl. 10. 21:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez egy lehetőség a fog megtartására

Különben a húzás lenne a másik lehetőség,de akkor meg már híd kéne, szóval mindenképp ez a legolcsóbb

2014. júl. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon le van törve ?

Nem lehet felépíteni?

2014. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kamaszkoromban fejeltem le valamint, azóta van az első 3 visszaépitve. Mindháromra tenné koronát/hidat...75ezer/Db

Nem is az ára, meg állítólag szebb lenne mint az eredeti. De én óckodok tőle...félek nagyon létszana hogy mű.

2014. júl. 11. 00:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem látszik, hogy mű, főleg ha porcelánból van.

A műanyag, hamar elszíneződik, és azt asszem fémre húzzák vagy mi.

Amit írtál az nagyon drága, mert nekem 25 ezer forint volt darabja a porcelán. Ennél vannak drágább anyagok.

Nem zavar evéskor sem, mert a letört fogat normálisan megcsiszolják (fogmintát vesznek, meg fogtechnikushoz küldik az anyagok, stb.) és arra a csiszolatra húzzák a koronát (mintha felhúznál egy csizmát a lábadra) ami 10000%-ig illeszkedik.

Na, amikor ráteszik, akkor valami cementtel (nem tudom igazából mi az összetétele, de szerintem ne építkezési cementre gondolj) rögzítik, így eggyé válik a fogaddal.

Ugyanúgy haraphatsz, rághatsz, stb.

Teljesen eredeti fog kinézete van, mert méret, domborulat, vagy akármi ami a fogat jellemzi, azt ugyanúgy megcsinálják, és a fogaidból szín mintát néznek, és azt a színt keverik ki, így nem lesz sem sötétebb, sem világosabb, így egyáltalán nem fog látszódni, hogy az korona.

2014. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek árak tekintetében, én is jártam több helyen magánrendelésen, és anyagtól függően 20-40 000 szokott lenni foganként a korona/híd. Nem lehet hogy a három együtt 75 000?
2014. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nem....75ezer/db

cirkónium?? mintha ilyesmi szót használt volna...

2014. júl. 11. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!