Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lassan 3 éve, hogy folyamatosa...

Lassan 3 éve, hogy folyamatosan kirágom a bőrt az ínyemről (a szám belsejének 2 oldaláról és a felső ajkam alól). Kb.2 éve a fogorvosomtól megkérdeztem, hogy van valami tippe esetleg. ő annyit reagált, hogy ez már nem fog elmúlni. Igaza volt?

Figyelt kérdés
Több,mint valószínű,hogy idegi alapon csinálom és önkontroll kérdése lenne,hogy abba hagyjam, próbálkozok is rajta, de néha észre se veszem és már megint ezt csinálom. Nem tudom pontosan valamilyen öblögetős dologgal kentem be a sebeket,ami mondhatni hatott, de befota a fogaimat és nem venném szívesen,ha elszíneződnének. Ilyen fehér csíkoknak tudnám leírni a "sebeket". Van,akinek volt már ilyesmi tapasztalata esetleg? Olyan,aki túljutott rajta? Hogyan? Előre is köszönöm..

2014. júl. 11. 20:44
 1/2 anonim válasza:
Nekem is volt hasonló rossz szokásom. Valamikor elkezdtem tördelni, ropogtatni az ujjaimat, és annyira belelendültem, hogy sokszor észre se vettem, mások hívták fel a figyelmemet, hogy hagyjam már abba, mert zavarja őket a hang. Aztán valahogy leszoktam róla, csak egyszerűen elmúlt a késztetés, hogy csináljam. Szóval lehet te is kinősz majd belőle. Egyébként még annyi tanácsod adnék, hogy próbáld meg megfigyelni, mikor rágod az ínyedet. Sokszor amolyan pótcselekvésként csinál hasonlót az ember, mint amikor unatkozik és mondjuk dobol vagy malmozik az ujjaival. Így talán könnyebben tudsz uralkodni rajta. Egy fogorvostanhallgató...
2014. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Oda fogok rá figyelni, és remélem azért be is fog majd gyógyulni! :)
2014. júl. 11. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!