Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megkérhetem a fogorvost, hogy...

Megkérhetem a fogorvost, hogy állítson az éjszakai fogszabályzón?

Figyelt kérdés
Az van, hogy nem tudom elérni a fogszabályzó orvosomat, valószínűleg külföldön nyaral, viszont a fogszabályzómmal nem stimmel valami, már egyáltalán nem szorít. A fogszabályzás nagy részén már túl vagyok, igazából az éjszakait szinte már csak elővigyázatosságból hordom. (volt már állandó fogszabályzóm, állcsontműtétem, és az éjszakait is már 2 éve hordom). Annyi gond van csak, hogy az egyik kismetszőm nagyon picit beljebb van csúszva, és emiatt jártam még fogszabályzásra, hogy ezen tökéletesítsünk. +félek is, hogy még beljebb megy, mert régen nagyon durván bent volt, és nagy nehézségek árán sikerült csak kihozni. Szóval az nagyon rossz lépés lenne/sértő lenne, ha a fogorvost megkérném, hogy-amennyiben ért hozzá-húzzon rajta? Én se nagyon leszek itthon mostanában, és a fogszab. orvosom is sokáig szokott külföldön lenni, nem tudom, mikor jutnék legközelebb hozzá..
2014. júl. 14. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Sértő biztosan nem lenne, attól ne félj, hiszen azért van, hogy segítsen a betegeken.

Véleményem szerint nem fog hozzányúlni a körzeti fogorvos a kivehető készülékedhez. A következőket tudod tenni:

- Odatelefonálsz a fogorvoshoz, elmondod neki a problémádat és megkérdezed, tud-e állítani a fogszabidon (az asszisztens is meg tudja majd mondani, kérdezz bátran:))

- Utánanézel, vagy telefonon utánakérdezel, hogy helyettesíti-e valaki a te dokidat, amíg ő szabin van, mert akkor egyszerűen csak hozzá kell elmenni.

- Megpróbálhatsz máshoz is menni, de szerintem jobb lenne megvárni a sajátodat, aki mintákról, meg mindenhogyan ismeri a kórtörténetedet.


Egyébként pedig, ha felhívod a fogdokit, biztosan megmondja majd, hogy addig esetleg van-e valami teendőd, hová menj, ha sürgős, stb...


Kitartás!:)

2014. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)


Igazából nem a saját fogorvosomhoz megyek, hanem fogékszert szeretnék feltetetni, egy idegen helyen, és gondoltam, ha ért hozzá, igazából csak egy mozdulat neki...De lehet, hogy akkor lesétálok csütörtökön(aznap szokott rendelni), és megnézem, hogy van-e esetleg más helyette, mert a telefont nem igazán szokásuk felvenni, mindig csak mobilon tudtam őt elérni, csak most ugye valószínűleg nincs itthon..Igazából ez most kényelmességi szempont lenne( a fogorvostól segítséget kérni), mert én sem leszek itthon sokáig, nagyon valószínűnek tartom, hogy nem helyettesíti őt senki...és rohangálni, másik orvost keresni így célirányosan, bejelentkezni, stb..szóval ez nem menne, mert nekem is sűrű most a nyaram.

2014. júl. 14. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!