Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám tömést már tényleg...

Amalgám tömést már tényleg nem használnak? Pécsen is mehetek az SZTK-ba ingyenesen?

Figyelt kérdés

Van néhány szuvas fogam (rendesen ápolom a fogaimat, sajnos genetika, hogy ilyen "szépen" romlanak...) Alapvetően félek a fogorvostól, meg tartok az amalgám töméstől, ami nem is esztétikus, de most rászánnám magam. Úgy hallottam, hogy már nem használnak amalgám tömést TB alapon sem. Igaz ez?


Továbbá Pécsen tanulok, ideiglenes lakcímre be vagyok jelentve. Házi orvos ellát, a fülészeten is van orvosom, az Aszthma Ambulanciára is odajárok és pszichiáterhez is. Fogászatra is elmehetek ingyenesen?


2014. júl. 21. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a húzás miatt nem kell fizetni, minden más kezelésért igen
2014. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mármint akkor, ha Pécsre megyek? Vagy úgy általában? Mert ha általában, akkor ne írj marhaságokat, a tömésért sem kell fizetni.
2014. júl. 21. 16:57
 3/8 A kérdező kommentje:

A kérdés az, hogy amalgámmal tömnek vagy fehérrel, és ha fehérrel az ingyenes-e most már?


Továbbá Pécsen ellátnak-e vagy sem?

2014. júl. 21. 16:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb ha felhívod őket, ők adják a legpontosabb választ, itt csak találgatni tudunk. Szerintem elmelhetsz fogászatra TB alapon. Részben igaz amit az első írt, a húzás ingyenes, továbbá az összes fogmegtartó kezelés, pl.: tömés, gyökérkezelés, fogkőeltávolítás.

Valahol még szerintem használnak, de én már nem engedném azzal tömetni a fogam. Elől is kilyukadhat fog, oda úgy sem amalgámot tesz, hanem fehér fehér tömést, így biztosan van fehér is a rendelőben. A fehér tömések nincsenek olyan tartósak mint az amalgám, de manapság rendes fogorvos csak fehér tömést használ.

2014. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz fogászati kezelésekről, mikor kell fizetni.


[link]

2014. júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de egyik kérdés sem erre vonatkozott, azt én is tudom, mit csinálnak ingyen. Azt kérdeztem, hogy van-e még amalgám tömés, de van, ahogy fehértömés is és egyikért sem kell fizetni, erre az OEP-től megkaptam a választ:


"A fogtömés (függetlenül attól, hogy amalgám vagy esztétikus) OEP finanszírozott fogászati szolgáltatónál térítésmentesen vehető igénybe, ezekért a beavatkozásért a fogorvos térítési díjat semmilyen indokkal nem kérhet."


A másik kérdésem arra vonatkozott, hogy Pécsen ellátnak-e, ha ideiglenes lakcímem van csak ott, de valószínűleg ellátnak a fogászaton is, ha a fülészeten ellátnak.

2014. júl. 22. 20:30
 7/8 anonim válasza:
Ennyire nehéz lett volna felhivni, ahelyett hogy kiìrod ezt a kérdést?
2015. szept. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ójeeeee. A kérdés egy éves, de úgy látszik, baromi nagy feszültség van benned, hogy találtál valamit, amibe bele tudsz kötni.


Persze, egyszerűbb felhívni, igen, de mielőtt körbetelefonálok néhány rendelőt, előtte megérdeklődöm, hátha van-e valakinek tapasztalata. Ez nem jelenti, hogy nem telefonálok utána, csak megspórolok magamnak néhány kört. Pl. ha egyáltalán nem mehetek Pécsre nem hívom fel a pécsi rendelőket.


Szerintem ez teljesen logikus manapság, az internet világában.


Kicsit nézz magadba, ha komolyan gondoltad a választ és a magyarázatomat sem érted. Ne válalszolj azonnal! Számolj el tízig.

2015. szept. 18. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!