Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől mozognak a felső fogaim?

Mitől mozognak a felső fogaim?

Figyelt kérdés

Pár hete észrevettem egy nagyon pici vérzést a fogak tövében ami fogmosás után volt látható. Azóta olyan mintha egyre nagyobb hézag kezdene kialakulni a fogak közt. Továbbá tükör előtt óvatosan megpróbáltam megmozgatni és egyértelműen mozognak. Hogyan szüntethető meg a vérzés? Mit lehet ilyenkor csinálni a fogakkal? El fogom veszíteni ezeket a fogakat?

16/F



#vérzés #gyulladás #íny #fog #beteg #kezelés #sorvadás #uskelantyárihe #tistukalamárhó
2014. aug. 1. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Előfordulhat a te korodban hogy a hormonok miatt begyullad az íny (és vérzik) vagy juvenilis parodontitis alakul ki, ami az íny és a fogágy visszahúzódásával illetve a fogak meglazulásával járhat. Biztos akkor lehet a dologban ha megmutatod egy fogorvosnak, ugyanis az ínyvérzés egészséges ínynél is előfordulhat (baj akkor van ha gyakori). A mozgó fog is becsapós lehet, mert lehet hogy csak a gyökér körüli szövetekkel érzed a nyomást és valójában nem is mozdul el a fog - csak úgy érzed.

Ha tényleg parodontitised van, akkor sem kell feltétlenül a fogelvesztéstől félned, a fogorvos rögzítheti a fogaidat egy sínnel (amit belülre ragaszt).

Megelőzésként jó ha kerülöd a dohányzást és a kelleténél több alkoholt, ugyanis ezt a kettőt (főleg kombinálva) a fogágy nem bírja elviselni és gyors fogvesztéshez vezethetnek. Fogmosáskor is figyelj oda, hogy a fogkefét nem szabad az íny irányába vagy azzal párhuzamosan mozgatni - a helyes mozdulat ha mindig a fog vége felé söprögetsz vele.

2014. aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem csak valami nyomást érzek hanem konkrétan pár mm-t elmozdul ha finoman megmozgatom. Meg régebben teljesen szorosan álltak de most egyre nagyobb hézag van köztük (főleg elől). De az is feltűnt hogy csak a felső fogsor az alsónak szinte semmi baja sincs.
2014. aug. 1. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne ha megmutatnád. Nem kell tartanod semmitől sem, nem fúrnak vagy húznak, csak megnézik. Lehet hogy elküldenek röntgenre is (vagy ha van gépük helyben csinálnak), hogy megnézzék a gyökerek helyzetét vagy hogy nincs-e csapfogad (egy a fogsorba nem tartozó fog koronával és gyökérrel, csak nem nőtt ki a fogágyból és esetleg alulról nyomhatja a fogaidat).
2014. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mind a 32 fogam ki van nőve szerintem nem valószínű hogy a fogsor alatt rejtve volna még egy.
2014. aug. 2. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:

16 évesen még nem nagyon lehetnek bölcsességfogaid, plusz a 32 csak egy átlag fogszám, nem pedig maximális. Elméletben a lehetséges fogak száma az ember szájában akár végtelen is lehet. Amire én gondoltam az egy ilyen számfeletti ún. csapfog, ami nem tartozik az alap fogsorba és sokszor nincs is helye előtörni. Gyakran a fogágyban marad és ott fejlődik ki vagy oldalt tör elő, a fogsoron kívül.

Nálad viszont nem valószínű hogy ez a helyzet (inkább a juvenilis parodontitis lehetséges), de azért jó lenne csináltatni egy röntgent.

2014. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös hozzászólónak: hidd el, hogy valóban ki van nőve mind a 32 fogam.
2014. aug. 5. 10:42
 7/8 anonim ***** válasza:
A 32 fogban benne van a négy darab bölcsességfog is. Ezek szerint neked 16 évesen már bölcsességfogaid vannak? Ráadásul egészségesek? Nem mondom hogy nem hiszem el, de a szakmai tapasztalat azt mutatja hogy ezek a fogak csak 18 és 25 éves kor között kezdenek előtörni, sőt az esetek több mint 50%-ában olyan komoly károkat (pl. eltolja a fogakat, hajlamos a szuvasodásra és a fogbél vagy a fog körüli szövetek gyulladására) és nagy fájdalmat okoz hogy el kell távolítani. Az is egyre gyakrabban fordul elő hogy hiányzik a csírája és egyáltalán nem nő ki.
2014. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, valóban ki vannak nőve a bölcsességfogaim és összesen 32 fog számlálható. De a kérdés tárgya nem ez, hanem az elülső mozgó fogaim.
2014. aug. 7. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!