Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt fogszabályzósok! Állandó...

Volt fogszabályzósok! Állandó fogszabályzó levétele után mennyi ideig hordtatok éjszakait és hogy zajlott a "leszoktatás"?

Figyelt kérdés

Lassan másfél éve vették le az állandó fogszabályzómat, azóta rendesen, minden este beteszem az éjszakait, szép egyenes is maradt a fogsorom.

Mikor levették az állandót, az orvos azt mondta, egy év hordás után kezdjük meg az éjszakairól való fokozatos leszokást. Közben azonban kiköltöztem külföldre, itt nincsen már fogszabályzó orvosom, lassan viszont úgy érzem, itt az idő, hogy elhagyjam az éjszakait is.


Szóval pontosan hogyan is zajlik ez a fokozatos leszokás? Egy éjszaka kimarad 2 hétig, majd 2 éjszaka kimarad 2 hétig és így tovább? Vagy másképpen?


Nem akarom életem végéig hordani a készüléket, attól azonban félek, hogy újra kuszák lesznek a fogaim.


Köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 13. 20:04
 1/3 anonim válasza:

Én egy évig hordtam utána minden éjszaka és utána a leszokatási időszak,úgy volt hogy két hónapig heti 6 éjszaka volt rajtam utána két hónapig 5 éjszaka és így tovább.

Egy jó tanács: ha befejezted a leszokatást akkor se dobd ki hanem úgy 1-2 havonta 1-1 éjszaka vedd fel és fogod rendesen érezni a hatását.

2014. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

De akkor - ahogyan te is mondod -, ha a leszokás után havonta mondjuk beteszem egyszer és "érzem a hatását", akkor azidő alatt, amíg nem hordom, nem csúsznak szét megint látványosan a fogaim?

2014. aug. 17. 12:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a fogorvosom, hogy duplaannyi ideig kell hordani az éjszakai fogszabályzót, mint a rögzítettet.

Én kicsit túlteljesítettem, mivel már 4. éve hordom az éjszakait, de nélküle már elaludni sem tudok... :D

Ha úgy érzed nem zavar alváskor, akkor hord addig, ameddig jól esik, kárt nem fog okozni.

Ha pedig le szeretném szoktatni magam róla, ugyanazt tenném, mint az első válaszoló :)

2014. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!