Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az iskolához tartozó fogorvoso...

Az iskolához tartozó fogorvoson kívül, hová tudok elmenni? 16/F

Figyelt kérdés
Az iskolához tartozó rendelő rossz állapotban van.. De uda vagyok "beírva", elmentem a KÖRZETI fogorvoshoz, és az meg az iskola miatt, aztmondta, hogy nem lehet... Esetleg van rá mód, hogy valahogy fogorvost "cseréljek"?

#iskola #körzeti fogorvos #fogorvos #iskolához tartozó
2014. aug. 14. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed, akkor magándokihoz.


Mellesleg nekem életem legjobb és leghozzáértőbb fogorvosa az iskolai fogorvosom volt, aki az eddigi fogászaim közül a legrosszabb körülmények között végezte a munkáját, a suliban és az SZTK-ban is... A felszerelés még nem minden.

2014. aug. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bármelyik magán fogorvoshoz elmehetsz, ahol fizetni is kell.
2014. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Magándoki.... Nekem meg amúgy pont a sulis fogorvos bszta el a fogamat. :/
2014. aug. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem is elcseszte, tesómnak is :/ Egyébként, voltam a körzetinél, odaadtam a lakcímkártyát, TAJ kártyát, befeküdtem, erre kérdezi, hogy hova járok? Elmondtam, és mondja, hogy akkor ne ide menjek hanem a sulis fogdokihoz... Kérdeztem meg lehet -e oldani, de azt mondta, hogy nem... Pedig tudom hogy lehet, csak azt nem hogyan.. :D
2014. aug. 14. 13:01
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet megoldani, ugyanis te körzetileg az iskolafogorvoshoz tartozol és nem a felnőtt fogászatra (elvégre nem vagy felnőtt). Az iskolafogorvos is a körzetis rendszerbe tartozik, csak nem a lakóhely szerint nézik, hanem az iskola szerint a betegeket. Egyébként a gyerek (vagy a tini) nem egy "alacsony felnőtt", fogászatilag és anatómiailag is teljesen más kategóriába tartozik. Egy felnőtt fogorvos jogosan mondhatja hogy ez nem az ő szakterülete és menjen el az iskolafogászatra, ahol egy olyan szakember látja el akinek megvan a gyermekfogászatból a szakvizsgája.

A magánrendelők között is vannak egyébként gyermek és ifjúsági fogászatok.

2014. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Menj magánfogorvoshoz. Én is hozzá járok, szintén 16/F
2014. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az a gáz, hogy magánfogorvos fizetős.. Haverom valami papírozással megoldotta(igaz hogy ismerősük), hogy ingyenesen tudjon járni egy nem a körzeti fogorvoshoz..
2014. aug. 14. 16:59
 8/15 anonim ***** válasza:

El kell látnia a lakhely szerinti illetékes rendelőnek és az iskolafogorvosnak is.

Keresd meg az OEP honlapján, biztos van fent valami határozat.

Egy 16 éves kamasz meg már baromira nem gyerek kategória sem "anatómiailag", sem agyilag.

2014. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az OEP honlapján nincs semmi, csak annyi, hogy hol található és milyen fogorvosi rendelő. Google-n sincsen semmi, fogorvos sem tud semmit... Remélem azért valaki tud segíteni.
2014. aug. 15. 15:27
 10/15 anonim ***** válasza:

A 16 éves lehet hogy nem gyerek, de még messze nem felnőtt sem agyilag sem anatómiailag. Vagy talán te fogorvos vagy? 18 éves korig az állcsontok még nem számítanak teljesen kifejlettnek, mert növésben vannak. Ezen kívül 16 évesen még lehetnek nyitott apexeid (gyökércsúcs, ami a felnőtteknek zárt, a gyerekek maradófogainak viszont nyitott) - ezt például egy felnőtt fogorvos könnyen elfelejtheti és szépen elrontja a gyökérkezelést. Az is lehet hogy észreveszi, csak nem tudja hogy mit kezdjen vele vagy egyszerűen nincs neki készleten megfelelő anyag. És akkor ott vannak még a jellegzetesen a tizenévesekre jellemző betegségek, mint például a juvenilis gingivitis vagy parodontitis. Mivel ezeket a hormonális változások okozzák, ezért felnőtteknél aligha fordulhatnak elő.

Az OEP honlapját meg nézheted látástól vakulásig, de ha rákérdezel náluk, ebben az esetben akkor is az orvosnak adnak igazat. Korodat tekintve semmilyen formában nem számítasz felnőttnek, így egy felnőtt fogászatnak nem kötelessége ellátnia téged (akut eset lehet kivétel, de ez is csak a fogorvosi etika miatt, éppen ezért lehetséges hogy az oep nem tér ki erre a honlapján).

2014. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!