Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört az alsó leghátsó...

Letört az alsó leghátsó fogam. Tömés lesz, vagy egyből húzás?

Figyelt kérdés
Tegnap letört a jobb oldalon lévő leghátsó fogamból egy jó darab, amugy se volt már meg az egész, kicsit fekete is ahogy nézem, most kb a fele van meg, és nagyon vágja a számat belül, nem fáj semennyire se. Ilyen esetbe még lehet a tömés, vagy "felépítés"? Nem szeretném kihúzatni, legutóbb a bölcsességfogamat húzták vagyis vésték, és akkor 2 napig vérzett, és rettentően fájt is a gyulladás végett. Tehát ilyen esetbe még lehet pótlás vagy tömés? köszi

2014. aug. 24. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg be tudják tömni, bár ha ez is bölcsességfog azt hajlamosak kihúzni (mert nem kell pótolni), meg nehezebb is hozzáférni ha gyökérkezelni/tömni kell. De ha kéred akkor megpróbálják.
2014. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gáz állapotban van akkor kihúzzák mert előbb utóbb befog gyulladni és akkor jönnek a fájdalmak. Én a jobb felső hátsó fogammal jártam így. Letört belőle egy darab lyukas is volt meg picit el is volt már színeződve, egy jó ideig nem is zavart szinte már el is felejtettem aztán egy napon hirtelen benyilalt és rettentően fájni kezdett, aztán elmúlt majd 2-3 naponta elkezdett fájni és alig bírtam csillapítani. A végére már olyannyira jelentett gondot hogy bármit ettem, utána mindig fájt 1-2 órán keresztül, majd a végén elmentem fogászatra hogy tömjék be, és mondta a doki hogy ő betömi meg kikezeli a gyökeret is, de mondta hogy így hamar kifog jönni a fogam mert már el volt gyengülve, illetve evégett a fertőzés miatt ott az ínyemmel is gond volt így már mozgott is. Ő lekezelte nagy nehezen szerencsére jó doki volt le a kalappal előtte, 2 évig semmi gondom nem volt vele, persze öblögetnem kellett naponta szájvízzel meg mindennel hogy ne maradjon ételmaradék rajta napokig mert már a zománc is kopásban volt rajta, utána megint elkezdett fájni a fogam 2 év után, semmi nem enyhítette a fájdalmam, végül elmentem fogászatra és olyannyira bevolt gyulladva meg mozgott is az egész hogy azonnal ki kellett húzni és csoda hogy megúsztam a dolgot mert mondta a doki hogy ha nem mentem volna el, vagy is húztam volna jól bedurrant volna és akkor már szájsebészetre küldött volna el. Igazából nem zavar hogy nincs már meg a fogam mert látni nem látják csak ha direkt odafókuszálnak be, de mondta a doki hogy lehet pótolni műfoggal azt amit beépítenek oda és azzal nem lesz gondom. De 24 évesen kell a ráknak műfog még. Meg ugye az nincs ingyen sem.
2014. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tört íny alá, akkor be tudják tömni, ellenkező esetben húzzák.
2014. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!