Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a nyelvemen?

Mi lehet a nyelvemen?

Figyelt kérdés
Tudjátok van az a pici fehér pont ami néha-néha bárkinél előfordul a nyelve hegyén vagy a szélén, kicsit fáj de pár nap alatt elmúlik, nekem egy ugyanilyen nőtt a nyelvem hegyén , de annyira nőtt h 0,5 - 1 centis most , és rettentően fáj ha bármi hozzáér, még ha csak a fogam is, és tegnap óta azt csinálja ha iszok még csípi a víz is, voltam fogorvosnál mert van más problémám is, van aftám is amit szintén tegnap kezdett csak úgy csípni a víz, persze kaptam antibiotikumot, ecsetelőket, de egy szót se szólt arról h mi az a fehér valami a nyelvemen? nem afta mert nem tályog.. ha tudjátok mi az kérlek írjátok meg..!

2014. aug. 28. 08:16
 1/7 Puding6666 válasza:
Azt hiszem azt hívják térképnyelvnek nekem is szokott lenni
2014. aug. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem az, csak a nyelvem hegyén van egy vékony rövid folt ami rohadtul érzékeny (úgy értem összefosom magam jóformán bármitől ami hozzáér)
2014. aug. 28. 08:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!:) Nem vagyok benne biztos,de szerintem valami hólyag lehet,előfordulhatott esetleg,hogy más után ittál,vagy hozzáértél a nyelvedhez piszkos kézzel.Mindenesetre használd amit kaptál rá és esetleg öblögetés gyanánt ajánlom a cserszömörjés szájvízet,kicsit csípni fogja,de hasznos.Gyógyulj meg mihamarabb!
2014. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Puding6666 válasza:
Velem is olyan volt már csak én nyengébben éreztem az ízeket is de egyébként ha 1 órán keresztül semmit sem eszel akkor jobb lesz?
2014. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem jobb, tegnap délután-estefele elkezdte hogy csípi minden, és nem változott azóta..
2014. aug. 28. 08:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyit tennék hozzá még a leíráshoz, hogy amúgy ez a fehér valami a nyelvem hegyén kemény, és nem tudom , hogy rajta/körülötte megnagyobbodott ízlelőbimbók vannak vagy pedig kicsi hólyagok.. de kemény mindenesetre az is..
2014. aug. 28. 08:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak megsérült valahogy (pl. éles vagy törött fog, fogpótlás, fogszabályzó...) - a szájüregi sérülések pedig nagyon könnyen elfertőződnek (ugyan ez történik az aphtánál is). Használj gyakrabban antibakteriális szájöblítést (listerine, corsodyl) vagy ha van otthon aphta elleni ecsetelőd vagy betadine (10%os oldattal ecseteld). Fogkrémnek használj paradontax-ot, ami betadine-t is tartalmaz és jó gyulladáscsökkentő, ill. antibakteriális hatású (kellemetlen az íze, de idővel meg lehet szokni). A fogselyem is most különösen fontos, hogy a szájhigiénia a lehető legjobb legyen.

A háttérben más probléma is állhat, pl. vérszegénység (főleg vashiányos), allergia, dohányzás, szájszárazság (ez lehet folyadékhiánytól, de akár cukorbetegség vagy autoimmun betegség is okozhatja). Egy háziorvosi és egy vérvizsgálat többet mondana.

2014. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!