Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fogfájást meddig lehet...

Egy fogfájást meddig lehet elviselni kezelés nélkül?

Figyelt kérdés

Nem akarok elmenni fogorvoshoz,de lehet hogy muszáj lesz,megpróbálnám kikezelni,lehetséges ez? vagy csak a doki tudja helyrehozni?

Túl sokba kerül manapság a fogdoki,sajnos,nem sok fölösleges zsém van rá!!!


2008. aug. 7. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a körzetedhez vagy ha iskolába jársz és a sulihoz tartozó fogászatra mész olcsóbb.

És szerintem ne várj vele mert utána már rosszabb lesz.Egyszer nekem elkezdett fájni a fogam.Nem tudtam elmenni a fogászatra csak később de akkora meg már annyira begyulladt hogy egész éjszaka nem aludtam,nem ettem,nem ittam semmit,nem tudtam beszélni se a fájdalomtól még levegőtvenni vagy ásítani is sírva csináltam.Komolyan olyan voltam mint egy élőhalott csak ültem a szoba közepén egész nap meg egész éjszaka.Legszivesebben kivertem volna az összes fogamat csak hogy ne fájjon tovább.Aztán mikor végre sikerült bejutnom a fogászatra 4-5 szuri után nagynehezen kifurta a fogamat de még ugy is nagyon fájt aztán ömlött ki belőle a csomó vér meg a genny.Utána mint valami isteni áldás elmúlt a fájás.Az arcom meg óriásira be volt dagadva utána de nem fájt ahogy hazaértem egyből nekiestem a hűtőnek meg az üdítőknek.Nagyon szar volt.Hónapokig jártam utána kezelésekre hogy rendesen helyrejöjjön a fogam.Szoval ne akard megtudni milyen fájdalom volt az.

Ha nem szeretnél te is így járni azt ajánlom hogy sürgősen menj el a fogászatra mert utána már csak rosszabb lesz.

2008. aug. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

a körzeti fogorvos, meg kell nézni hol van, volt sztk, rendelőintézet, vagy valami hasonló (ha megmondod merre leksz, tudunk szerintem segíteni), INGYENES. Itt fizetni csak akkor kell, ha pótlást csináltatsz. Az úgynevezett "fogmegtartó kezelések", mint a tömés, gyökérkezelés járnak, illetve a foghúzás is.


Menj amilyen gyorsan csak tudsz, mert úgy fogsz járni, mint én, hogy pénteken este bedurrant a fejem és hajnal kettőkor húzták magánfogászaton pénzért, de mire odaértem már szinte üvöltöttem...


Annak se örülj, hogy ha elmúlik, mert attól még szar marad és jobb esetben csak a fogadat veszíted el, rosszab esetben az egész állkapocscsont begyulladhat, ami meg nem babaszar. Míg ha most elmész, akkor vélhetően max gyökérkezelni fogják, ami szintén nem leányálom, de még mindig jobb a többi lehetőségnél...

2008. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!