Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tökre mehetett a fogam a 4 év...

Tökre mehetett a fogam a 4 év alatt a fogszabályzó miatt?

Figyelt kérdés
Már 4 éve fent van. Maximum fél év múlva már leveszik. Reggel-este alaposan mosok fogat. Az orvos is megdícsért. Lehet baja ennyi idő alatt? Ha igen akkor helyre rakják? Nem használok fogselymet stb.

2014. szept. 1. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 2 év fogszabályzó is elég volt hozzá, hogy tönkremenjenek. És én használtam fogselymet is. De van aki alig mos fogat, és nincs lyukas foga, van aki meg moshatja akárhányszor, akkor is lyukas lesz. Attól függ, mit örököltél.
2014. szept. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
33%

a másik meg hogy aki felteteti magának a fogszabályzót az meg is érdemli hogy tönkremenjen, bár inkább azokat kellene felakasztani aki felteszi az embereknek...


a fogszabályzó több kárt tesz a fogakban mint ha egész életében sosem mosna valaki fogat, mikor felteszik megfúrják a fogzománcot és onnantól kezdve annyi a fogaknak, csak az a kérdés hogy mennyi idő után adják be a kulcsot végleg...

2014. szept. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Második válaszoló!Neked vagy soha nem volt fogszabályzód vagy végtelenül buta vagy.A fogszabályzótól nem megy tönkre a fog.A helyes fogmosás fontos,meg persze a genetika.A legtöbb fogszabályzósnak gyönyörű fogai vannak.A gyűrű alatt szokott általában kilyukadni,dehát ott nehéz megmosni.De van olyan fogszabályzási módszer,ahol nem teszneka hátsó fogakra gyűrűt.Az,hogy megfúrják a fogzománcot szintén nem igaz,miért fúrnának?A fogszabályzót ragasztják.A lányomnak három évig volt,és soha nem is volt és azóta sem lett lyukas foga.Viszont gyönyörű fogsora,megoldódott a mlélyharapás stb. Nem volt egyszerű eset!:-) Szóval nem lesz baja a fogaidnak!
2014. szept. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A zománcot nem fúrják meg, mert a fogszabályzót ragasztják. És csak olyannak teszik fel, akinek előtte minden lyukas foga be lett tömve. Én nem bántam meg, annak ellenére, hogy sokat szenvedtem vele az első pár hónapban. Ha nem rakatom fel, akkor is ugyanannyi tömött fogam lenne, ráadásul görbék is lennének. Épp tegnap mondta valaki, hogy milyen szép egyenes, egészséges fogaim vannak. Ránézésre egészségesek. Csodálkozott, amikor megmondtam, hogy több tömésem van, mint fogam.
2014. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem ment tönkre. ugyan olyan mint volt
2014. okt. 17. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!