Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igaz az, hogyha nem hozzák...

Igaz az, hogyha nem hozzák rendbe a harapásodat fogszabályzással (nyitott harapásod marad), akkor kihullanak a fogaid?

Figyelt kérdés
2014. szept. 10. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak részben. Sok-sok év alatt kilazulnak azok a fogaid, amelyekkel nem úgy terhelsz, harapsz és rágsz, mintha normális harapásod lenne.

Kb. úgy kell elképzelni, mint mikor kihúzzák egy alsó rágófogad, akkor a felső párja már nem úgy lesz terhelve, hiszen ott nincs vele szemben fog, így elgyengül és így ki is hullhat, de ehhez kb. 10 év kell (családi tapasztalatok).

2014. szept. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szamo77db ***** válasza:
Nekem is nyitott harapásom volt, de nem amiatt vesztettem el néhány fogamat. Nekem állandóan a tömések mellé újra romlottak a fogaim, örökösen cserélni kellett a töméseket és ilyenkor a fog csont állománya sérül, egyre fogy. Végül nincs más hátra, mint a húzás.
2014. szept. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Cáfolom, nekem több, mint 15 éve szabályozták a fogaimat, nem tudták rendbehozni a harapásomat, ráadásul az alsó fogsorom visszaállt rendezetlen állapotba, és még a zománc is meggyengült a fogszabályzás következtében (nagyjából 15 évig éltem napi szintű fogfájással emiatt), minden fogam a sajátom, és egy sem gyengült meg. Én úgy érzem, jobb lett volna el se kezdeni, mert csak ráfizetés volt, pozitív eredmény meg így utólag semmi.
2015. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!