Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen az állandó fogszabályzó...

Milyen az állandó fogszabályzó? (fogszabályzósok válaszoljanak )

Figyelt kérdés

Jövő héten hétfőn kapom meg a fogszabimat:

-Mennyire fáj az elején?

-Mennyi idő alatt szokom meg?

-Mit egyek az első heteken?

-Milyen fogkefét használjak?

-Hogyan mossak fogat?

-Első héten pösze vagyok?--Ha igen meddig?

-Zavar ha a szádban van?

-Mennyi idő alatt kezd el változni a fogam?

-1 hét alatt már meglátszik?


2014. szept. 14. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pár hónap után látod, hogy más. Én nem tudtam szilárdat enni pár napig, és máskor is, mikor állítottak rajta. Sima fogkefével mostam fogat, azt majd úgyis tudni fogod, hogy szedd ki a beleragadt dolgokat. Elvileg almát, répát nem szabad harapni, de ha felvágod őket, úgy eheted. Pöszébb leszel, más fogszabályzósokon legalábbis mindig hallom, magamon pár nap után megszoktam és nem tűnt fel. Egyáltalán nem zavarNA, ha nem bökne ihol-néhol, nagyon kisebezte néha a számat, aztán egy év után rájöttek, hogy amúgy van ilyen fogászati viasz, na azután már semmi bajom nem volt vele. Ha társaságban eszel főtt csöveskukoricát vagy spenótot vagy mások ételt, akkor nagyon vicces leszel. Én mindig vittem magammal fogkefét, hogy kezelni tudjam az ilyen helyzeteket.

Nekem nagyon durvák voltak a fogaim, szóval még a szenvedés is élvezetes volt, tudtam, hogy nagyon jó lesz utána, és tényleg megérte. Nekem két évig volt fenn, de előtte volt kivehetősöm is.

2014. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem régebben volt, leírom a saját tapasztalatom is:

-A gyűrű a legrosszabb szerintem, meg kellett szokni. A feszítő, húzó érzés nekem fogsoronként változott, az egyik egy hét után már tűrhető volt, a másik viszont sokáig fájt. Olyan érzésem volt mintha bármikor kieshetnének az üregeikből a fogaim.

-Ez egyénfüggő. Ahogy a fájdalom is.

-Amit meg bírsz enni :D

Viccen kívül, nem valami kellemes dolog, én leginkább pudingon és püréken éltem, de az első napokon az sem volt egyszerű: egy kis dobozos joghurtot is fél óráig eszegettem, mert fájt.

-Néhány helyen a fogorvos ad speciális kefét, amivel a breketteket is tudod pucolni. Én semmi ilyesmit nem kaptam, ugyanolyan fogkefét használtam mint azelőtt.

- Úgy ahogy eddig. Eleinte lehet úgy érzed hogy mindjárt leesnek a brekettek, de hidd el, ha jól végezte a doki a munkát, ott maradnak, akármilyen erősen is mosol fogat!

-Igen, kicsit pöszíthetsz, gondolj bele: mégiscsak valami cucc van a szádban. De megszokod. Nem tudni meddig, egyénfüggő.

- Engem csak a szájpadláson és az alsó fogsor mögötti görbített fém zavart. Előbbi miatt amikor először megpróbáltam tésztát enni, kishíján megfulladtam. :D

Inkább az volt a legrosszabb, amikor a breketteken áthúzott drót bele-beleakadt a számba és sokszor volt emiatt véres, gennyes a szám. Kérj a fogorvostól orvosi viaszt!

- Egyénfüggő. Pár hét alatt már lesz változás.

- Egy hét alatt nem.

2014. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugye hogy ilyenkor a szenvedés is jó?:D Nekem most négy fogamat kihúzták és röhögve jöttem ki a rendelőből:D Ugyebár a szépségért meg kell szenvedni:)
2014. szept. 14. 14:08
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem is van már 3 éve kivehetős és most kapom az állandót:)
2014. szept. 14. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:

nem nagyon :)

2 hét

banán és ilyen lágy kaja

curaprox ortho

majd elmondják úgyis, de használj kis kefécskéket meg szájvizet is

egyáltalán nem voltam pösze.

nem zavar, csak az elején fura volt kb 1 napig

3-4 hét

nem

2014. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!