Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után nektek meddig...

Foghúzás után nektek meddig volt dagadt az arc?

Figyelt kérdés

Pénteken húztak alul, igaz, hogy nem volt egyszerű, mert hatalmas gyökerei voltak, de még ma is eléggé be van dagadva oldalt az állkapcsom, és piszokul fáj is.

Vérzett is nagyon (picit még másnap reggel is), de az állítólag jó, mert kimossa a sebet.

Ez így normális? Még sosem húztak, ez az első.


Tisztítom a sebet puha fogkefével, meg fújkodom a fertőtlenítőt, ahogy javasolta a doki. Csak kedden tudok visszamenni.


2014. szept. 21. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna fogkefével hozzányúlnod szerintem. Benne van a véralvadék? Nekem egyáltalán nem volt dagadt.
2014. szept. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem kifejezetten mondta, hogy óvatosan keféljem, vadiúj, extrasoft kefével, amit minden alkalom előtt-után fertőtlenítsek. Telis-tele volt véralvadékkal, és néhány pici tömésdarabkát is kipucoltam így ,ami a fog régebbi töméséből maradhatott (több darabban tudta csak kiszedni a fogat, órákig bíbelődött a pucolással)
2014. szept. 21. 09:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Na de tele volt véralvadékkal, vagy még most is tele van?
2014. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Menjél vissza hozzá. Az hogy bedagad előfordulhat, de vissza kell menni hogy ellenőrizze a sebet, írjon fel antibiotikumot (ha eddig még nem tette) és tegyen rá párakötést (vagy mutassa meg hogyan kell).

A sebet tisztítani kell! Ezt jól mondja a kérdező. Sebszéltől óvatosan kifelé söprögetve. Ha nagyon elkezd vérezni az tényleg nem jó, de ha csak a seb pereméről származik egy pici véralvadék az még nem baj. Egyébként olyanoknak mondják a fogorvosok hogy ne tisztítsa a sebet, akik láthatóan rosszul használják a fogkefét.

2014. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma már nem vérzett, a pucolások után pici savós elszíneződés-szivárgás volt, de csak pár percig. Alvadék már nincs a sebben egyáltalán és a lifetyegő íny-darabok is szépen visszakötöttek az eredeti helyükre (bocsánat... de inkább ezek vérezgettek a végén -ahogy láttam- nem a mély seb, az inkább csak eleinte)

Megmutattam a dokinak délelőtt. Szerinte szépen gyógyulgat, pucoljam ugyanígy továbbra is és nem lesz baj. Antibibit nem írt fel egyenlőre, kedden megyek, de szerinte ha így gyógyulgat, akkor nem is fog kelleni.

A dagadásra annyit mondott, hogy jegelésen kívül nem nagyon tudok mit tenni, esetleg növeljem a kalcium-magnézium-c vitamin-d vitamin bevitelt, hogy a csontosodást segítsem.

2014. szept. 21. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!