Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Összehúzódhatnak még valamenny...

Összehúzódhatnak még valamennyire a fogaim?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és 4 ill. 5 évvel ezelőtt három fogamon kellett gyökérkezelést végezni. Nagyon vékony a fogzománcom, és egy iskolafogászati ellenőrzés alkalmával diagnosztizálta a doki a problémát. Elmentem, gyökérkezelte, azonban tavaly mindhárom feladta a harcot és néhány hónapos eltéréssel kitörtek. Bal felső előzápfog, valamint a jobb felső előzápfog és mellette a második előzápfog esett áldozatul a kezelésnek. Elölről szépek a fogaim ha mosolygok, viszont oldalról kicsit feltűnő és zavaró. Mivel az ínyemmel szinte egy szintben darabok még maradtak benn így azokkal hamarosan el is megyek a fogorvoshoz, és ha ezek eltávolításra kerülnek akkor van esély arra hogy valamelyest összezáródjon a keletkezett rés? Volt egy rossz zápfogam is alul amit évekkel ezelőtt kellett kihúzni, de a mellette lévők szinte teljesen bezárták a keletkezett rést. Egymásra nőttek vagy én nem is tudom... van esély, hogy a fentiekkel is így lesz? Borzasztóan sajnálom mindhármat, azt pedig főleg hogy ilyen későn lett észrevéve és gyökérkezelésre szorultak... de koronát biztos hogy nem fogok feltetetni mert én nem hagyom hogy lecsiszolják az egészségeseket.. szerintetek?
2014. szept. 22. 22:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Na azért ezt jól gondold át. A fogak nem nőnek össze, hanem mivel nincs meg a szomszéd, ami megtámasztja, megdőlnek, ami egyáltalán nem jó, mert a többi fogat is érinti és megváltozik miatta az egész harapásod.

Nem olyan rossz a korona megoldás, de ha van rá pénzed, akkor a beültetés is jó.

2014. szept. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!