Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek mitől fájhat így...

Szerintetek mitől fájhat így a fogam? (Tudom megyek is fogorvoshoz amint tudok, de addig is kíváncsi lennék)

Figyelt kérdés
Tegnap fogmosás közben éreztem, hogy a szemfogamba amikor odaér az elektromos fogkefe belenyilall a fogamba a fájdalom. Utána kocogtattam nyomást próbáltam gyakorolni rá nem éreztem semmit ez így ment reggel is viszont ma este már ha csak az ujjammal hozzáértem akkor is érzékeny lett a fogam. Az ínyemen nem látszik semmi, és a fogamon se. Most mikor fogat mostam annyira fájt, hogy kicsordult a könnyem is és konkrétan síkítani akartam. Le is raktam az elektromos fogkefét és sima fogkefével óvatosan megmostam mert egyszerűen nem bírtam. Szóval szerintetek mi lehet? Így mostmár egyáltalán nem fáj csak ha hozzáérek.

2014. szept. 24. 23:03
 1/4 anonim válasza:
Lehet csak sima fognyaki érzékenység,szerintem. De nyilván egy fogorvos többet tud mondani róla :-)
2014. szept. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esélyes hogy a fogideg érzékennyé vált, az oka gyulladás lehet egyértelműen, az hogy mi okozza az lehet bármi, lehet hogy lyukas, lehet fertőzés is, sok minden oka lehet. Sajnos én is jártam így, főleg amikor az ország másik felén voltam 2 hónapot dolgozni, nekem van fogorvosom idehaza akihez járok, másban nem igazán bízom, mert nekem sajnos érzékenyek a fogaim és majdnem 1 hónapig szenvedtem mire eljutottam idehaza hozzá. Nekem is ilyen volt hogy csak akkor fájt ha hozzáértem de volt hogy napokig semmi nem volt utána meg fájni kezdett órákon át. Én akkor a fogmosást is úgy csináltam hogy az ujjbegyemre nyomtam egy keveset a fogrémből és azzal jól bedörzsöltem az úgy jó volt. Amikor kikötöttem a fogorvosnál, kiderült hogy lyukas volt a fogam és bedurrant az ideg. Egyből gyökér kezelte stb... És jó lett, meg az ínyemnél is volt gond, nem látszódott külső szemmel, de volt benne gennyzacskó ami feszítette, ez is okozta a fájdalmat, meg persze a bölcsességfogaim is kibújó félben volt ami egészségesen nőtt ki, direkt nem nyúltak hozzá, csak annyira nem bírta az ínyem átszakítani hogy begyulladt és az is ráment a beteg fogra...
2014. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy gyulladásban van a fog gyökere, de majd a röntgen alapján az orvos eldönti, hogy mi baja, talán gyökérkezelni kell a fogad.
2014. szept. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor én így voltam akkor az ideg volt begyulladva a fogamba, gyökérkezelni kellett.
2014. szept. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!