Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik a rosszabb? A gyökérkez...

Melcsii29 kérdése:

Melyik a rosszabb? A gyökérkezelés vagy ha kihúzatom a fogat. Nagyon sokan mondják hogy a gyökérkezelés nagyon fáj, a foghúzás meg kevésbbé. A foghúzás fáj egyáltalan? Vagy olyankor mi történik?

Figyelt kérdés

Bocsi hogy ilyen sok kérdés egyben ;D

Előre is köszönöm a válaszokat!!



2014. okt. 1. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Alapelv: ami menthető, azt menteni kell. A fogpótlás nehéz, drága és sohasem tökéletes. Tehát: a húzás csak ha minden kötél szakad. Nem fáj egyik sem, érzéstelenítik. Utána egy kicsit. Bátorság!
2014. okt. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ: melyik fog?
2014. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Foghúzás esetén nem kellene pótlás mert igy is torlódások a fogaim..

A gyökérkezeléstől még félek:( és a leghátsó fogamrol van szó

2014. okt. 1. 21:46
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
A gyökér kezelt fog, ha jól megcsinálják, még legalább tíz évet "szolgál". Amit kihúznak: 0 !!Jól kell érzésteleníteni és nem fáj jobban , mint a húzás !Macerás, mert,az ideg kiölése után is is még min. 2x-er kell menned !Nekem egyszer húzásnál bent tört az egyik gyökér, amit átéltem senkinek nem kívánom..Pedig 4 szurit kaptam !!!!!
2014. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tehát bölcsességfog?
2014. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem,nem bölcsesség fog hanem az az előtti :D a bölcsesség fogam még nem jött ki...annak sem lenne helye ..:/
2014. okt. 1. 22:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs helye és hátul van, én kihúzatnám.
2014. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fájt a gyökérkezelés, injekciót kaptam és semmit nem éreztem, húzás sokkal kellemetlenebb volt és 1 hétig fájt utána a helye.
2014. okt. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg lehet menteni a fogadat mindenképpen a gyökérkezelés a jó megoldás. És nem fáj egyáltalán, mert ugyanúgy beinjekcióznak, mint húzáskor. Az egyetlen hátránya, hogy többször kell vele eljárni fogorvoshoz, kb. a negyedik alkalommal teszik bele a végleges fedőtömést. De ha menthetetlen a fogad, akkor a fogorvos úgyis azt fogja javasolni, hogy ki kell húzni. Bízd rá a döntést, ő a szakember.
2014. okt. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:)
2014. okt. 3. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!