Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogam oldal tört le mit...

Ha a fogam oldal tört le mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most van ez nálam először, hogy az oldalából törik le...

Viszont jó nagy rész tömés alá is belátni (fáj is)


SZTK fogászatra még nem volt kedvem elmenni fogorvosom meg kb novemberre adott időpontot, de szükség nagyúr



2014. okt. 3. 01:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán nem jó a tömás statilkailag, és újra kellene tömni, vagy túl nagy benne a tömés már a foganyaghoz képest, és korona kéne rá.

Kérj szakvéleményt az államiban, vagy kérj szakvéleményt egy másik magánrendelőben!

2014. okt. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"szükség nagyúr"


Nem, a Darth Vader a nagyúr.

Egészen meglepő módon egy olyan fogorvoshoz kellene elmenni, aki tud fogadni.


És ha már ott vagy, kérd meg arra is, hogy tanítson meg a helyes fogápolásra. Sosem késő elkezdeni, amíg legalább egy fogad maradt még.

2014. okt. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De fáj?

Mondtad volna, hogy fáj, mert olyankor azért hamarabb szoktak fogadni -

2014. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszer volt nekem is hasonló meg én marha azt mondtam

a dokinak, hogy nem igazán fáj, erreföl adott egy jó késői idpontot, mert hát "úgyis ráér" -

2014. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mondtam de nem hatotta meg őket...

De itt nem a tömés az érdekes, hanem az, hogy a fogamból oldalról tört le és belátszik a tömés alá


Szal az oldalát vissza lehet "csináltatni" valahogy? vagy tényleg korona kell?

[Mert akkor szerintem "olcsóbb" a húzás]

2014. okt. 3. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Én megválaszoltam.

Kérdezz bele a válaszomba, mert nekem nem tiszta, mit nem értesz belole.

Egyébként a húzás olcsóbb, de a fogbeültetés drágább. Most jobb rágószerkód lehet 22E-ért, mint amilyen lehet majd húzás után 200E-ért... szóval nekem ez nem lenne kérdés.

A foghíj nem esztétikai dolog, a hibás rágás az összes emésztoszervet károsítja, nehany év mulva vese-, epe-, máj- és lépproblémád lehet.

2014. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!