Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gennyzacskò a fogínyen....

Gennyzacskò a fogínyen. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van egy eléggé leharcolt fogam. Igen, elmentem fogdokihoz, azt mondta hogy húzás lesz de nem tudja kihúzni mert a fogó alatt széttörne a fogam. Beutalót kaptam a szájsebészetre. Nov.7. Ére kaptam időpontot. Azt mondta kisműtét lesz és ennyi. Időközben kialakult felette egy hatalmas gennyzacskó. Mi a teendő? Kiszúrjam vagy gyógyszer le tudja szedni? Csak addig kell míg megműtenek. Milyen gyógyszert írassak fel vagy szedjek be?

2014. okt. 4. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen menj vissza a szájsebre... Antibiotikum biztosan kelleni fog, ha fel kell szúrni vagy vágni, azt meg orvos végezze.
2014. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem okoz fájdalmat, bátran kiszúrhatot. Nekemm is szokott lenni, de a vége foghúzás lett.
2014. okt. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nehogy kiszúrd, még elfertőzöd, gyulladásban van a gyökere és arra tör utat magának a genny, Dalacint kell rá szedni, fogorvos, vagy talán a héziorvos felírja, azzal kihúzod 1 hónapig míg műtenek.
2014. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a gyógyszer mellett öblögess is, Phlogosol oldattal, de a sós víz is jó, hogy a gyulladás kicsit csökkenjen a gennyzacskó környékén.
2014. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem az a baj hogy ott van a gennyzacsi hanem hogy akár a szívedre is átterjedhet a fertőzés. Igaz ezt a fogorvosok egy része nem hajlandó elismerni.


Én leantibiotikumoznám biztos ami biztos...


De döntsön a doki!

2014. okt. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha gennyzacsi van az annyit tesz hogy elhalt a fog és kirohadtak az idegek a gyökércsatornából
2014. okt. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van!
2014. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!